Co zrobić, żeby nie dostały się w niepowołane ręce? Producenci sprzętu komputerowego opracowali metody zabezpieczeń, które zapobiegają niechcianemu przechwytywaniu informacji.

Nawet FBI traci rocznie około 20 sztuk notebooków! Dlatego, oprócz hasła dostępu, warto pomyśleć o mechanicznej blokadzie sprzętu. Dane zapisane na mobilnych elektronicznych nośnikach należy też odpowiednio zabezpieczyć przed odczytem.

Wyjściem może okazać się stosowanie linek zabezpieczających, które uniemożliwiają kradzież. Sklep Agito.pl oferuje kilka rodzajów linek, którymi można przypiąć laptopa np. do biurka. Linki zostały wykonane ze stali węglowej, odpornej na przecięcie. Zapinają się szybko i łatwo. Dostępne są modele z tradycyjnym lub szyfrowym zamkiem. Linki zabezpieczające doskonale sprawdzają się w sytuacji, gdy pracujemy w miejscu dostępnym dla osób trzecich.

Coraz popularniejszą formą przenoszenia elektronicznych danych jest pendrive. Niestety ten mały nośnik elektronicznych informacji coraz częściej pada ofiarą kradzieży. Poza tym łatwo można go zgubić, a co za tym idzie – utracić bardzo ważne informacje. Nowoczesne technologie umożliwiają ochronę danych zapisanych na podręcznej pamięci. Na rynku dostępne są pendrivy wyposażone w systemy szyfrujące dane. Umiejętnie blokują dostęp do informacji potencjalnym hakerom oraz wszelkim nieupoważnionym użytkownikom. Istnieją też modele, które dzięki wbudowanemu czytnikowi linii papilarnych potrafią odróżnić intruza od właściciela i zablokować dostęp nieupoważnionym. Istnieje również szansa dzielenia flash diska z przyjaciółmi – można zapisać kilka, identyfikowanych odciskami palców użytkowników i dać im dostęp do różnych folderów.

Czytniki linii papilarnych stosuje się też w samych laptopach, dzięki czemu można mieć pewność, że nawet jeśli ktoś uzyska dostęp do komputera, nie będzie w stanie odczytać danych. Nowoczesna ochrona danych pozwala na szybki, łatwy, a zarazem bezpieczny dostęp do najważniejszych informacji.

Agito.pl poleca:

Asus F9F-AP025C – 4 379zł

Targus Defcon CL – 145zł

Kingston DataTraveler Secure Privacy Edition 4GB USB 2.0 – 441zł

Pretec i-Disk Touch 4GB USB 2.0 – 366zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *