Kosmetyki do makijażu – 5 typów, które powinna mieć każda kobieta

Kosmetyki do makijażu często dobierane są przez kobiety jedynie na podstawie pierwszego wrażenia lub upodobania do określonej palety barw. Nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie – niektóre kosmetyki nie współgrają z określoną cerą, a wówczas osiągnięty efekt nie współgra z oczekiwaniami.

Aby zatem osiągnąć optymalny efekt, należy bardzo rozważnie wybierać produkty i w miarę możliwości skupić się na tych, które zdobyły wśród klientek odpowiednią renomę. Jak to uczynić i jakie kosmetyki będą dla nas najlepsze?

Baza pod makijaż

Aby nasz makijaż przetrwał jak najdłużej, konieczne jest zastosowanie odpowiedniej bazy. Ma ona za zadanie oddzielić naskórek od podkładu, zapewniając odpowiednio długi efekt wizualny. Bazy pod makijaż mogą być silikonowe, żelowe, olejowe, glicerynowe albo zawierające krzemionkę.

Odmiany zawierające silikon polecane są głównie dla osób, chcących utrzymać nienaganny wygląd przez dłuższy czas – na przykład podczas wesela lub osiemnastki. Mimo długiego działania nie są one jednak zalecane do częstego użytku, raczej do stosowania okazjonalnego. Bazy olejowe działają krócej, ale ich zaletą jest fakt, iż można je przygotować samodzielnie. Doskonale nadają się do tego lekkie oleje roślinne, często zmieszane z olejkami eterycznymi. Bazy glicerynowe oraz żelowe posiadają zdolność nawilżania twarzy, jednak ta pierwsza może spowodować „zwarzenie” się makijażu, z kolei żelowa umożliwi również wygładzenie naskórka.

Osoby posiadające cerę tłustą powinny stosować bazy pod makijaż zastygające, dzięki którym można osiągnąć efekt zmatowienia skóry, oraz powodujące ten sam efekt bazy krzemionkowe. Jednak te ostatnie, często używane, mogą przynieść niepożądany efekt w postaci odwodnienia naskórka. Odpowiedni dobór podkładu jest ważny, dlatego powinno się kupować produkty renomowanych firm – świetną opcją są na przykład kosmetyki do makijażu Sleek Makeup.

Podkład

Podkład to jeden z tych kosmetyków do makijażu, bez którego odpowiedniego doboru nie da się osiągnąć sukcesu. W zależności od tego, czy mamy cerę suchą, tłustą czy mieszaną, powinniśmy dobrać odpowiedni rodzaj podkładu. Podkłady beztłuszczowe to doskonałe wyjście dla osób o cerze tłustej.

Jeśli – wręcz przeciwnie – posiadamy cerę suchą, należy zastosować produkt nawilżający, natomiast w przypadku pośrednim sprawdza się bezzapachowy podkład antyalergiczny.

W miesiącach letnich, gdy słońce świeci z dużą energią, warto zadbać o to, by podkłady zawierały filtr UV, pozwalający na uniknięcie niepożądanych skutków upałów.

Trzeba pamiętać również o dobrze dobranej do koloru skóry barwy produktu – dość często spotykanym błędem, jakie popełniają użytkowniczki jest nieodpowiednie dobranie tonacji podkładu. Efektem tego jest lekkie pociemnienie twarzy, które niweczy zaplanowany efekt.

Korektor pod oczy

Skóra pod oczami jest bardzo wrażliwa, dlatego nie powinno nakładać się na nią podkładu. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie korektora pod oczy.

Ma on barwę cielistą, a jego odcień powinniśmy dobrać adekwatnie do podkładu. Powinien być on o jedną tonację jaśniejszy, choć nie jest to regułą – w niektórych przypadkach zaskakująco dobry efekt przyniesie zastosowanie korektora o dwa tony jaśniejszego niż podkład. Produkt ten najlepszy efekt przyniesie, gdy jest nakładany pod postacią płynu.

Nie wysusza on wówczas delikatnej skóry pod oczami. Jeśli w tym miejscu skóra zaczyna nabierać ciemniejszej barwy, dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie korektora w sztyfcie,.a także specjalnych produktów rozświetlających.

Puder

Puder jest elementem makijażu, który ma za zadanie utrwalić podkład, jak również osiągnąć efekt zmatowienia lub rozjaśnienia skóry. Aby osiągnąć pierwszy cel, niezbędna jest specjalna odmiana pudru, tak zwany puder sprasowany. Dla przykładu produkt transparentny, na przykład bezbarwny produkt ryżowy jest bardzo chętnie wykorzystywany, gdyż pozwala na osiągnięcie satysfakcjonujących efektów, jednocześnie nie przebarwiając skóry.

Małe różnice w zabarwieniu naskórka można zniwelować, wykorzystując puder kulkowy. Nieco bardziej wymagające osoby wykorzystują produkt sypki, którego stosowanie wymaga jednak nieco umiejętności.

Rozświetlacz, bronzer, róż…

Dodatkowe kosmetyki do makijażu pozwolą nadać twarzy pożądany wygląd, zniwelować wady oraz podkreślić niektóre elementy twarzy. Dla przykładu rozświetlacz, zawierający małe odbijające światło drobinki to świetny produkt, umożliwiający nadanie skórze blasku.

Jest on polecany zwłaszcza dla osób posiadających cerę suchą oraz bladą. Z kolei bronzer służy do lekkiego wymodelowania twarzy. Produkt ten jest spotykany w formie kulek, pudru lub też kamienia. W celu zapewnienia jak najlepszego efektu bronzer powinien być stosowany w odcieniu delikatnie ciemniejszym, niż barwa cery.

Doskonałym produktem, który umożliwi wyeksponowanie kości policzkowych, jest z kolei róż. Należy go dobierać z rozsądkiem, stosując odpowiednią odmianę do naszej cery. Wszystkie niezbędne kosmetyki do makijażu można znaleźć na stronie: https://www.wizazsklep.pl/11_sleek-makeup

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social profiles