Krzesełka do karmienia – mała rzecz , duża odpowiedzialność

W życiu każdego malucha przychodzi taki czas, gdy uwalnia się z opiekuńczych objęć mamy i staje się coraz bardziej niezależne. Jednym z podstawowych etapów wkraczania w świat dorosłych jest próba samodzielnego spożywania posiłku w krzesełku dedykowanym specjalnie dla malucha.

Krzesełko do karmienia – na co zwrócić uwagę

Zanim zdecydujesz się na konkretny model, zwróć uwagę na takie szczegóły jak:

siedzisko

Dziecko spożywające posiłek we własnym krzesełku powinno czuć się komfortowo i nic nie może ograniczać swobody jego ruchów. Jako, że w początkowych etapach życia niezwykle szybko, warto rozejrzeć się za modelem, który będzie rósł razem z maluchem i będzie miał możliwość regulacji siedziska.

zabezpieczenia

Większość dzieci nie jest w stanie usiedzieć spokojnie w jednym miejscu przez dłuższy czas. Nadmierne wiercenie niesie za sobą ryzyko wypadnięcia z krzesełka, dlatego niezbędne będą pasy zabezpieczające i środkowy pas znajdujący się między nogami malucha. Dodatkowym plusem będzie blokada kółek, co utrzyma krzesełko w jednym miejscu, nawet jeśli dziecko będzie się wiercić. Ułatwieniem dla malucha będzie również podnóżek, dzięki któremu wzrośnie komfort dziecka, a nóżki znajdą wygodne oparcie.

blat

Dużą wygodą jest dołączony do krzesełka blat, który będzie można w razie konieczności zdemontować. Dzięki niemu nie ma potrzeby dopasowywania wysokości krzesła do stołu jaki posiadamy – blat będzie spełniał jego funkcję. Powinien być na tyle szeroki by bez problemu zmieścił się na nim talerzyk, sztućce i kubek, a dziecko miało pełną swobodę. w jedzeniu. Powierzchnia blatu musi być wykonana z antypoślizgowego materiału co zniweluje ryzyko przesuwania się talerza podczas używania noża i widelca

Wątpliwości jakie możesz mieć z krzesełkiem do karmienia

Z pewnością trudno jest pozwolić dziecku na zrobienie czegoś po raz pierwszy. Taka decyzja budzi wątpliwości i obawy, czy maluch sobie poradzi i czy nie zrobi sobie krzywdy. Pewne jest to, że dopóki dziecko nie zacznie czegoś robić samo, nigdy nie przekonasz się jak świetnie daje sobie radę.

Czas na krzesełko przychodzi wtedy, gdy dziecko potrafi już samo siedzieć – wcześniej może być zbyt ryzykowne dla jego dopiero co rozwijającego się kręgosłupa. Gdy przyjdzie czas na zakup, wybierz towar wysokiej jakości zaopatrzony w odpowiednie atesty, co da Ci gwarancję bezpieczeństwa.

Krzesełko powinno być funkcjonalne i bezpieczne, a materiały z który zostało wykonane bezpieczne dla Twojego maluszka. Jednym ze sklepów oferujących krzesełka do karmienia spełniających wymienione standardy jest sklep Tosia. Bezpieczeństwo, wygoda, ale także szeroka gama kolorystyczna to coś, co zadowoli nawet najbardziej wymagającego rodzica, a codzienna czynność jaką jest jedzenie, będzie dla dziecka komfortowe i przyjemne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.