Kurtka zimowa – dlaczego nie należy kupować modeli używanych dla swojego dziecka?

Choć dopiero wkracza do nas jesień, to jednak różnica w jesiennej i zimowej pogodzie często się zaciera i po okresie lata bardzo szybko przychodzi ochłodzenie. Warto zatem już teraz pomyśleć nad zakupem kurtki zimowej dla dziecka. Wielu rodziców wychodzi z założenia, że warto postawić na model używany, w końcu dziecko i tak bardzo szybko rośnie. My jednak dziś przedstawimy argumenty, dlaczego nie warto kupować używanych kurtek dziecięcych.

Jakość jest zawsze niewiadomą, szczególnie gdy kupujesz w sieci

Zakupy odzieży używanej w sieci zawsze są niewiadomą. Choć do dyspozycji masz zdjęcia i sprzedający zapewnia Cię o wysokiej jakości kurtki zimowej dziecięcej, to jednak może się okazać, że nie jest to prawdą. Bardzo łatwo jest wykonać bardziej korzystne zdjęcia towaru, który jest tak naprawdę niskiej jakości.

Za takie kurtki zimowe dziecięce często też się przepłaca, bo wiele osób sprzedaje je niemal po tej samej cenie, za którą ją kupiło, twierdząc że dziecko raptem założyło ją kilka razy. Można zatem „się naciąć” na taką okazję i zamiast kupić taniej, dobrej kurtki, kupić drogą i używaną, podczas gdy nowa jest w podobnej cenie. Zatem zakup takiej kurtki to sporo zachodu, bo trzeba zweryfikować czy rzeczywiście jest w niższej cenie niż nowy oryginał, a ponadto prosić o dokładniejsze zdjęcia, by przyjrzeć się jakości. A i tak nigdy nie ma 100% pewności…

Kurtka używana nie będzie już tak ciepła jak nowa

Aby nie dać się oszukać, lepiej nie kupować używanych kurtek zimowych dziecięcych. Trzeba wiedzieć, że niezależnie od tego ile razy kurtka była używana, na pewno musiała być kilka razy prana, w tym prana jest przed wysyłką. To sprawia, że jakość wypełnienia nie będzie wysoka.

Można zatem z całą pewnością stwierdzić, że kurtka zimowa używana nie będzie tak ciepła jak nowy model, który nie był jeszcze prany i posiada wysokiej jakości membranę chroniącą przed wilgocią. Kupując kurtkę używaną w sieci nigdy też nie masz pewności jakiej jakości jest wypełnienie. Kurtka z zimowej po wielu praniach może stać się przejściową, jeśli puch czy inne wypełnienie jest niskiej jakości.

Kurtki zimowe dziecięce mogą „rosnąć” razem z dzieckiem i służyć na więcej niż jeden sezon

Czas dowiedzieć się więcej na temat jakości nowych kurtek. Częstym zarzutem rodziców jest to, że kurtka i tak posłuży na jeden sezon albo nawet nie posłuży na cały sezon, to po co wydawać sporo na nową. Otóż po to, by zapewnić dziecku ciepło, które kurtka używana niekoniecznie zapewni. Ponadto kurtki zimowe dziecięce mogą „rosnąć” razem z dzieckiem. Takie modele mają regulowaną długość rękawów, zatem mogą posłużyć nie na jeden, a przynajmniej na dwa sezony.

Jeżeli dziecko nie stroni od aktywności na świeżym powietrzu zimą, to wysokiej jakości kurtka, w przypadku której producent oferuje zestawy naprawcze do wprasowywania będzie świetnym wyborem. Choć materiał może być bardzo gęsty i mocny, to jednak i tak może się okazać, że dziecko przerwie kurtkę, a wtedy nie będzie ona musiała iść na straty i będzie ją można łatwo naprawić, a efekt będzie świetny.

Zawsze możesz postawić na outlet lub kupować poza sezonem, gdy często jest taniej

Oczywiście zakup kurtki używanej może się wydawać kuszący jeśli cena jest niska. Gdy jednak pomyślisz o tym, że kurtka rzeczywiście może posłużyć na dłużej, to już jako rodzic jesteś skłonny zapłacić więcej. A to jeszcze nie wszystko, bo przecież często nowe kurtki dostępne są w ramach outletów albo można je zakupić po niższej cenie poza sezonem. Oczywiście w przypadku dzieci jest to trudniejsze niż w przypadku dorosłych, zwłaszcza jeśli są na etapie skoku wzrostu. Jednak gdy dziecko jest w młodszym wieku szkolnym, to możesz pokusić się o zakup przed sezonem. Zawsze możesz też zaryzykować z nieco większym rozmiarem.

Warto również poruszyć kwestię odzieży niskiej jakości, która może wydzielać szkodliwe związki. W przypadku kurtek zimowych dziecięcych markowych bardzo często producenci szczycą się ich naturalnym składem, czy przede wszystkim nietoksycznym składem. Wybierając taką kurtkę masz pewność, że zapewniasz dziecku to, co najlepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *