Laktator, czyli najlepsze wsparcie w karmieniu mlekiem matki

Początki macierzyństwa to niezwykle wyczerpujący i często bardzo trudny czas. W tym szczególnym okresie należy więc zatroszczyć się nie tylko o maluszka, ale także – a może nawet zwłaszcza – o siebie.

Bo szczęśliwa mama, to szczęśliwe dziecko. Pomóc w tym mogą akcesoria, które ułatwią wykonywanie codziennych zadań pielęgnacyjnych. Jednym z takich niezbędników wyprawkowych jest laktator. Dobrze dobrany potrafi bowiem odczarować trudy laktacji.

 

Laktacyjny mit

Miało być prosto i przyjemnie. W końcu ciężko o coś bardziej symbolicznie i dosłownie łączącego nas z naturą niż karmienie dziecka piersią. Niestety, rzadko kiedy bywa, że początki są jak ze wzruszającego i pełnego szczęścia obrazka. Częściej jednak towarzyszą im krew, łzy, stres i wyrzuty sumienia. Bo coś, co miało przyjść instynktownie, wciąż się nie udaje, bo niesie dyskomfort, bo jest niemożliwe. Istnieje mnóstwo powodów, czy to fizycznych czy psychicznych, dla których nie po drodze nam z karmieniem piersią czy samą laktacją. Ale jednym z rozwiązań może być właśnie laktator.

Grunt to dobrać urządzenie, które będzie dostosowane do naszych potrzeb i nastawione na najwyższą wygodę użytkowania. Dlatego w sklepie al.to znajdziesz starannie wyselekcjonowaną ofertę laktatorów z różnych półek cenowych: https://www.al.to/g-24/c/2150-laktatory.html. Ale na jakie rozwiązania należy zdecydować się na pewno?

Laktator elektryczny czy ręczny?

Bez wątpienia najwygodniejszym rozwiązaniem jest laktator elektryczny, zarówno w chwili kiedy osławiony nawał pokarmu wprost Cię zalewa, jak i wręcz przeciwnie – kiedy nie nadciąga.

W tym przypadku będzie nieodzownym wsparciem w rozbudzeniu laktacji, zwłaszcza kiedy jeszcze nie dotarliście się z maluszkiem w przystawianiu do piersi. Standardowo jednorazowa pobudzająca sesja laktatorem powinna bowiem trwać 30 minut (metoda 7,5,3 – na jedną pierś). Zdecydowanie lepiej ten cenny czas poświęcić regeneracji czy innym przyjemnościom, niż na siłowanie się z laktatorem ręcznym.

Szczególnie, że laktatory elektryczne umożliwiają dobranie najodpowiedniejszej dla nas siły działania oraz najbardziej zbliżonej do naturalnego rytmu ssania niemowlaka. Ponadto standardowo wyposażone są w dwa następujące po sobie automatycznie tryby pracy – pierwszy, który służy stymulowaniu piersi i drugi do pobierania pokarmu, dzięki czemu cały proces pobudzania laktacji zachodzi bez dodatkowego eksploatowania Twojej energii.

Laktator bezprzewodowy w służbie matczynej wygody

Kolejnym ważnym atrybutem najwygodniejszego laktatora będzie sposób jego zasilania. Laktator bezprzewodowy z wydajnym akumulatorem, najlepiej ładowanym przez USB, to nieoceniona pomoc. Ciężko, będąc mamą noworodka, o komfort bezczynnego trwania w jednym miejscu, dlatego taki model laktatora nie ogranicza pola działania do zasięgu kabla. Z nim można więc spokojnie odciągać pokarm i zajmować się innymi czynnościami w dowolnym miejscu czy podróży, co również wiąże się z oszczędnością czasu i większą niezależnością.

Pozostałe cechy laktatora idealnego

Oprócz tych dwóch niezbędnych warunków laktatora idealnego warto również zwrócić uwagę na bezpieczeństwo i przyjazność dla skóry materiałów, z których zostały wykonane poszczególne komponenty, na ergonomiczność kształtu lejka, głośność pracy czy dołączone dodatkowo akcesoria.

Przy dużej nadwyżce pokarmu, lub jeżeli zależy Ci na najwyżej wydajności odciągania, dobrze także rozważyć zakup podwójnego laktatora. W sklepie al.to znajdziesz wyłącznie laktatory stworzone z troski o dobro matki i dziecka, dlatego robiąc zakupy właśnie tam, będziesz mogła skupić się tylko na własnych preferencjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *