Lepiej rozmawiać – warsztaty dla rodziców w sytuacji kryzysowej

Ich celem ma być rozwijanie wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu komunikowania się z małżonkiem i dziećmi, konstruktywnego rozwiązywania konfliktów oraz budowania więzi rodzinnych w sytuacji kryzysu. Pragniemy, by ta unikalna możliwość pogłębiania wiedzy i umiejętności dotyczących tak istotnej i trudnej sfery życia stała się udziałem jak najszerszego grona potrzebujących osób (par rodziców) z różnych regionów Polski. Mając na uwadze tematykę Państwa strony internetowej oraz fakt, że odwiedzają ją często osoby, do których są skierowane nasze warsztaty, pozwalamy sobie prosić Państwa o pomoc w dystrybucji informacji o warsztatach Jesteśmy z góry wdzięczni za pozytywną reakcję – liczymy na to, że zechcecie Państwo poinformować o możliwości udziału w tych zajęciach pary małżeńskie i pojedyncze osoby znajdujące się w sytuacji małżeńskiego kryzysu, separacji, rozwodu lub rozstania.W załączniku przesyłamy tekst ogłoszenia skierowanego do potencjalnych uczestników warsztatów.

Warsztaty dla rodziców z województwa mazowieckiego odbędą się w dniach 27 października i 17 listopada w Warszawie w Centrum Usług Socjalnych i Szkolenia Kadr Pomocy Społecznej, przy ul. Nowolipie 25B.

Ze  względu na dofinansowanie warsztatów przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, opłata za udział w warsztatach warszawskich wynosi 30 złotych (pełna cena przed dofinansowaniem to 150 złotych).

Zapraszamy Rodziców znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej spowodowanej małżeńskim kryzysem (rozstanie, separacja, rozwód) lub długotrwałą rozłąką z jednym z rodziców (np. spowodowaną wyjazdem zarobkowym) na warsztaty „Lepiej rozmawiać”. Ich celem jest pomoc w rozwiązaniu konfliktu rodzinnego i w ochronie dzieci przed jego następstwami.

Podczas warsztatów będziemy się zajmować komunikacją z dziećmi i małżonkami, konstruktywnym rozwiązywaniem konfliktów i budowaniem więzi rodzinnych w sytuacji kryzysu.

Szczegółowe zagadnienia:

  • potrzeby dzieci uwikłanych w konflikt rodziców – rozumienie ich i odpowiadanie na nie
  • ustalanie rodzicielskiego planu wychowawczego
  • rozumienie ról rodziców w rodzinie i w życiu dziecka
  • mediacja w sytuacji konfliktu rodzinnego – cele, zasady i przebieg

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych specjalistów od lat zajmujących się konfliktami rodzinnymi i małżeńskimi. Łączą formę praktycznych ćwiczeń z wykładami zawierającymi konkretne, życiowo przydatne informacje.

Oczekujemy zgłoszeń zarówno par rodziców znajdujących się w sytuacji kryzysu małżeńskiego, spowodowanego rozstaniem (również wyjazdem zarobkowym), separacją czy rozwodem jednego z nich, jak również pojedynczych rodziców szukających pomocy w sytuacji kryzysu lub rozstania z partnerem.

Warsztaty w Warszawie odbędą się dn. 27 października i 17 listopada 2007 r w godzinach 9.00 – 18.00 Adres: Centrum Usług Socjalnych i Szkolenia Kadr Pomocy Społecznej
ul. Nowolipie 25 b, Warszawa

Koszt warsztatów wynosi 30 PLN (pełna cena przed dofinansowaniem to 150 złotych)

W sprawach zgłoszeń prosimy o kontakt z Tadeuszem Baszniakiem: tadeusz.baszniak@mediacja.org,
tel. (22) 825 40 83, 409 53 83 (poniedziałek – piątek w godz. 9–17).

O terrminach i miejscu warsztatów organizowanych  w innych miastach będziemy informować na naszej stronie iinternetowej www.mediacja.org.

Warsztaty mogą być dla Państwa pomocą w rozwiązywaniu bolesnych, ważnych problemów i mogą pomóc Państwu przemyśleć i zaplanować dalsze życie Was obojga (razem lub osobno) i Waszych dzieci, które pozostaną Waszymi dziećmi bez względu na to, jak ułożycie swoją przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *