Masaż relaksacyjny – rodzaje, wskazania, właściwości

Marzysz o odprężeniu po ciężkim dniu czy tygodniu pracy? Chciałabyś zrelaksować się i zapomnieć o problemach? Idealnym pomysłem będzie więc masaż.

Marzysz o odprężeniu po ciężkim dniu czy tygodniu pracy? Chciałabyś zrelaksować się i zapomnieć o problemach? Idealnym pomysłem będzie więc masaż. Jego rodzaj warto jednak dobrać do aktualnych potrzeb. Jeśli szukasz odprężenia i relaksu, idealnie sprawdzi się Lomi Lomi. Potrzebujesz rozluźnienia spiętych mięśni – wybierz się na masaż ajurwedyjski. Na obrzęki zaś najlepszym lekarstwem będzie drenaż limfatyczny. Jeśli walczysz z dolegliwościami bólowymi – pomoże masaż tybetański lub leczniczy.

Rodzaje masażu

Masaż staje się coraz bardziej popularną formą relaksu. Wraz ze zwiększającym się ciągle tempem życia oraz coraz wyższym poziomem stresu, pogarszać może się zdrowie psychiczne oraz fizyczne. Spięte obolałe i napięte mięśnie to dziś bardzo powszechny problem. Doskonale może sobie z nim poradzić właśnie masaż relaksacyjny, którego zadaniem jest rozluźnienie napięcia oraz przywrócenie równowagi psychicznej. W świecie przepełnionym stresem i ciągłą gonitwą, masaż relaksacyjny staje się jedynym ratunkiem, który potrafi zniwelować napięcie mięśniowe, tak bardzo niekorzystne dla całego organizmu – zarówno warstwy psychicznej, jak i fizycznej. Z badań wynika również, że wśród licznych metod relaksu, masaż jest najbardziej skuteczny.

Ból pleców i sztywność karku może powodować dyskomfort, a nawet prowadzić do schorzeń. Warto zatem niwelować i zapobiegać tym dolegliwościom, aby nie doszło do sytuacji kryzysowej. Dodatkowo, odprężone, zrelaksowane ciało inaczej reaguje na różnego rodzaju bodźce.

Jeśli pragniesz zrelaksować się po ciężkim dniu w pracy, warto mieć także przy sobie domowe narzędzie, za pomocą którego skutecznie pozbędziesz się bólu i sprawisz, że napięcie mięśni zniknie – masażer do pleców jest niezbędnym wyposażeniem w każdym domu. Znajdziesz go w sklepie Medwil.

Jaki masaż wybrać?

Jak już wspomnieliśmy, masaż to najskuteczniejszy sposób radzenia sobie z bólem pleców i napięciem mięśni. Jak wybrać odpowiedni masaż, który przyniesie nam najwięcej korzyści?

Pierwszym i najskuteczniejszym rodzajem zabiegu jest masaż leczniczy. Jest on zakwalifikowany do zabiegów terapeutycznych, dlatego przed podjęciem decyzji, warto najpierw sprawdzić samego masażystę oraz kompetencje, jakie posiada. Ostatnio słynna jest także terapia manualna, której zadaniem jest głównie złagodzenie sztywności, bólu i napięcia mięśni. W masażu istotne jest także łagodzenie napięcia psychicznego. Masaż leczniczy staje się często także zabiegiem uzupełniającym rehabilitację. Jest także świetnym lekarstwem na schorzenia lędźwiowo-krzyżowe odcinka kręgosłupa. Masaż przynosi także dodatkowe korzyści, jak poprawa ukrwienia obszarów masowanych, usuwa zastoje żylne oraz skutecznie pobudza proces przemiany materii.

Kolejnym rodzajem jest masaż sportowy. Niech nie zmyli Cię jednak nazwa. Nie jest on skierowany wyłącznie do sportowców. Do jego głównych zadań należy przyśpieszenie regeneracji mięśni. Masaż sportowy ma za zadanie także poprawić krążenie krwi w naczyniach włosowatych tkanki mięśni. Odpowiednie techniki masażu sportowego usprawniają także uwalnianie się związków nazywanych prostaglandynami, które biorą udział w procesie gojenia tkanek.

Właściwości zdrowotne masażu są powszechnie znane, a zabiegi masażu mogą mieć znaczący wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne człowieka. Masaż rozluźnia mięśnie oraz przynosi ulgę w bólu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social profiles