Miasto z klocków

Już przed wiekami dzieci w niektórych krajach bawiły się klockami. Wówczas miały do dyspozycji przeważnie drewniane produkty. Głównie budowały z nich zamki i miasta. Obecnie tego rodzaju klocki przeżywają renesans swej popularności, jako że są ekologiczne. Poza nimi od dziesięcioleci niesłabnącym wzięciem cieszą się klocki LEGO®. Co rusz ich producent tworzy nowe serie. Jedna z nich jest z nami od lat i umożliwia stworzenia w pokoju dziecięcym całego miasta!

Miasto z klocków LEGO®

Liczne zestawy z serii LEGO® City pozwalają zrekonstruować wiele budynków, jakie zwykle znajduje się w miastach. Dziecko zaczyna od wzniesienia jednego obiektu, a następnie w miarę czasu może dobudowywać do niego kolejne, tak że w końcu w czterech ścianach powstanie tętniące życiem miasto lub przynajmniej miasteczko.

Centralnym miejscem owej miejscowości jest rynek, na którym mieści się ratusz. Urzęduje w nim burmistrz Fleck, który z okazji corocznych obchodów upamiętniających rok założenia miasta zakłada specjalny strój. Przypomina w nim kołczan kukurydzy. Pozostałe ludziki przyglądają się swojemu włodarzowi z rozbawieniem, niemniej bardzo szanują go za to, jak świetnie wywiązuje się ze swych obowiązków. Nie szczędzi środków ani na policję, ani na straż pożarną.

Wprawdzie w zbudowanej przez smyka metropolii jest przeważnie bezpiecznie, niemniej zdarzają się i momenty, kiedy przestępcy łamią prawo. Wtedy z komisariatu wyruszają policjanci w autach lub na motorach. Jeżeli wymaga tego akcja, ścigają rzezimieszków helikopterami. Nieraz wybuchają też pożary.

Wówczas do działania wzywani są strażacy. Ci nieustannie czuwają w nowoczesnej remizie, gotowi są wyruszyć na każdy sygnał – bez znaczenia, czy płonie potężny gmach, czy kotek boi się zejść z drzewa.

Wyjazd poza miasto lub kosmiczny lot

W mieście legoludków wiele się dzieje. Dlatego też nikt się nie nudzi. Jednak niektórzy z tego właśnie powodu, udają się na wycieczkę, by zobaczyć, jak wyglądają krajobrazy pozamiejskie. W serii LEGO® City mieści się więc także wakacyjny kamper, za sprawą którego cała familia uda się na łono przyrody, by na nim biwakować od świtu do zmierzchu.

A ci, którzy pragną przemieścić się w odleglejsze miejsce, skorzystają z usług portu kosmicznego i zostaną wystrzeleni w przepastny Kosmos. Mogliby polecieć na Księżyc. Lecz nie tak znów dawno temu ktoś już na nim był. Sceneria tego ciała niebieskiego nie okazała się zbyt ciekawa.

Dlatego nasi astronauci wybiorą się gdzieś indziej. Jeżeli wystarczy im czasu i zapału, wtedy zwiedzą najdalsze zakamarki Galaktyki.

Previous post Taras z desek kompozytowych – zalety i wady
Next post Imprezy dla dzieci w Warszawie: gdzie warto je urządzać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social profiles