Która jest fanatyczną protestantką ,zdeklarowaną dziewicą, dla której wszystkie relacje interpersonalne  mają podtekst erotyczny. Główna bohaterka w stara sie rozwiązać, na własna rękę śledztwo w sprawie śmierci producenta filmowego i teatralnego Mario Cisi zamordowanego podczas występu w tytułowej "La Scali" by ukazać ostatnią wersje prawdy o prawdziwym winnym tej zbrodni.

 

Mordesrtwo w La Scali - Tomasz Piątek

 

Piątek po przez główna bohaterkę umiejętnie ukazał charakterystykę Włochów przełamując tym samym ówczesne stereotypy, przedstawiając ich jako samolubnych zadufanych hipokrytów. Tutaj należy przyznać autorowi doskonalą precyzje w odzwierciedleniu postawy artystów, dziennikarzy, intelektualistów włoskich elit.

Autor chcąc wykazać się swoja elokwencją językową zasypuje nas przysłowiami i jako to często bywa u Tomasza Piątka złotymi myślami w języku włoskim i angielskim wykazując się swymi zdolnościami lingwistycznymi.

Piątek w "Morderstwo w La Scali "porusza ważne dla nas wątki miłości religii kulturze i śmierci ważne nie tylko dla Włocha ale dla każdego z nas. Thriller przykuwa naszą uwagę od początku do końca trudno rozstać się z ta książką póki się jej nie skończy.

kup książkę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *