Najlepszy leżaczek dla dziecka

Codzienne obowiązki rodzica nie kończą się niestety na opiekowaniu się dzieckiem. Najczęściej na jego barkach spoczywa również sprzątanie, gotowanie czy robienie zakupów. Lista wyzwań jest naprawdę długa, a często przede wszystkim bardzo trudna do pogodzenia.

Nie musicie być we wszystkim idealnie i zawsze stawiajcie na rozwiązania, które pomogą wam zorganizować waszą rzeczywistość. Jednym z nich jest leżaczek dla dziecka – wygodny i bezpieczny gadżet, który ułatwi funkcjonowanie z maluszkiem. Jak wybrać najlepszy model dla siebie?

Leżaczek dla dziecka pozwala rodzicom na chwilę odłożyć niemowlę, by zająć się czymś w danej chwili pilnym. Ważne jest zrozumienie, że dziecko nie powinno spędzać w nim długich godzin i absolutnie nie może znajdować się poza zasięgiem wzroku osoby dorosłej. Przy samym wyborze modelu natomiast warto kierować się kilkoma wskazówkami, które zebraliśmy w jednym wpisie, by maksymalnie ułatwić zakup.

Jak wybrać leżaczek dla dziecka?

Rozmiar leżaczka

Jednym z podstawowych kryteriów, którym warto się kierować, jest właśnie rozmiar. Leżaczek dla niemowlaka powinien być tak duży, by dziecko zmieściło się w nim całe lub mogło naturalnie zgiąć w kolanach. Zwróć również uwagę, by w jego obrysie zmieściły się również stópki i łokcie maluszka. Przyjrzyj się także modelom, które będą rosły razem z dzieckiem i posiadają możliwość regulacji oparcia – to m.in. leżaczek Tiny Love. Maluszek może w nich spać, później siedzieć, a z biegiem czasu zastępują mu też krzesełko do karmienia. To jeden gadżet, który posłuży przez następnych kilka miesięcy.

Pasy bezpieczeństwa

Leżaczek dla niemowlaka musi być przede wszystkim bezpieczny. Oczywiście, rodzic musi cały czas mieć dziecko na oku, jednocześnie jednak musi zapewnić mu dodatkową ochronę. Dlatego konieczne jest wybranie 3- lub 5-punktowe pasy z możliwością regulacji. Powinny być wykonane z wytrzymałych, ale i miękkich materiałów, które zapewnią mu wygodę podczas jego akrobacji.

Pozycja ciała dziecka

Dobry model zapewnia zdrową pozycję dla ciała maluszka. Zanim zdecydujesz, który wybierzesz, pamiętaj, że dziecko powinno leżeć na płasko. Leżaczek dla dziecka powinien mieć wygodne podłoże i być wykonany z delikatnych materiałów. Ciekawym rozwiązaniem, zwłaszcza na pierwsze miesiące życia, są podniesione boki, które oferuje m.in. leżaczek-bujaczek Tiny Love. Kształtem przypomina gondolę do wózka, zapewniając niemowlakowi ciepło i bezpieczeństwo.

Mobilność

Rodzice z małymi dziećmi często podróżują do dziadków, nierzadko też decydują się na wspólne wyjazdy na wakacje. To bardzo dobry pomysł, ale warto pamiętać, że każda nowa przestrzeń jest dla dziecka bodźcem stresowym. By go zminimalizować, warto zabrać coś, co niemowlę już dobrze zna – może to być właśnie leżaczek-bujaczek. Zanim więc go kupisz upewnij się, że wybrany model jest lekki i przede wszystkim składany, a po złożeniu nie zajmuje sporo miejsca. W ten sposób bez trudu spakujesz go do bagażnika twojego samochodu.

Funkcje dodatkowe

Jednym z najbardziej docenianych przez rodziców modeli jest leżaczek-bujaczek z wibracjami. Często decydują się również na rozwiązania z dodatkową karuzelą, która zachęca dziecko do wyciągania rączek i ćwiczenia motoryki. W sklepach dostępne są również leżaczki, które można sterować za pomocą pilota lub posiadające pozytywkę wygrywającą spokojne, kojące melodie.

Zastanawiasz się, czy leżaczek-bujaczek dla dziecka będzie ci potrzebny? Z pewnością nie jest niezbędny i bez niego też sobie poradzicie. Niemniej zwróć uwagę, jak bardzo ułatwi wam życie. Dobrze dobrany leżaczek dla dziecka to komfort całej rodziny.

Najpopularniejsze telefony w 2021


Previous post Jak zadbać o porządek w pokoju dziecka?
Next post Czajnik z regulacją temperatury – czy warto mieć go w domu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social profiles