Wszystkie przeznaczone są dla dzieci już po 4. miesiącu życia. Dzieci pokochają te nowe, niezwykłe smaki. Nowości dostępne będą w szklanych przeźroczystych butelkach o pojemności 300 ml w cenie ok. 2,97zł za sztukę.

W okresie wiosenno-letnim dzieci chętniej spożywają soki klarowne. Jest na nie większe zapotrzebowanie. Opakowanie nowości – 300 ml butelka to optymalna ilość, jaką dziecko wypija dziennie – jest to szczególnie ważne w okresie, kiedy sok po otwarciu narażony jest na zepsucie. Produkty te nie zawierają dodatku cukru, chronią więc zęby maluszków przed próchnicą. Nowa linia soków z rumiankiem, miętą i koprem włoskim jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie rodziców naturalnymi produktami zawierającymi zioła. Co więcej, właśnie te trzy zioła są najchętniej wybierane przez rodziców. Warto także podkreślić, że nowe napoje zawierają większą ilość ekstraktów ziołowych niż inne produkty dostępne na rynku i jako jedyne na rynku mają w składzie 100% soku.

Zioła to jeden z najstarszych sposobów leczenia. Mają bardzo delikatne działanie, co sprawia, że nie wywołują skutków ubocznych. Dlatego podawanie ich małym dzieciom jest doskonałym sposobem łagodnego leczenia dolegliwości żołądkowych. Rumianek koi i uśmierza ból, łagodzi wzdęcia i kolkę niemowlęcą, reguluje wypróżnianie i wspomaga leczenie stanów zapalnych. Mięta doskonale wspomaga trawienie, dlatego używana jest przy bólach brzucha i wzdęciach. Dodatkowo pobudza apetyt i przynosi ulgę w stanach zapalnych gardła. Koper włoski łagodzi objawy kolki niemowlęcej, niestrawności, czkawki i odbijania.

Wszystkie soki marki Gerber produkowane są ze świeżych, starannie wyselekcjonowanych owoców. Nie zawierają sztucznych barwników, dodatków smakowych i konserwantów. Są więc bezpiecznym produktem urozmaicającym dietę i zaspokajającym pragnienie każdego malucha. Nie zawierają cukru. Spełniają bardzo rygorystyczne normy żywieniowe opracowane z myślą o niemowlętach i małych dzieciach. Dlatego posiadają napis „środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego” gwarantujący najwyższą jakość produktu. Ich skład jest specjalnie skomponowany z myślą o potrzebach szybko rozwijającego się organizmu malucha.

Informacje o firmie Alima-Gerber S.A.
Alima-Gerber S.A. jest jednym z czołowych przedsiębiorstw w branży spożywczej w Polsce, liderem wśród producentów na rynku produktów dla niemowląt i dzieci. W swojej ofercie posiada: soki i nektary owocowe, owocowo-warzywne i warzywne Bobo Frut, Junior Frut, koktajle owocowo-jogurtowe Menu Smakosza oraz soki klarowne Gerber, posiłki w słoikach Gerber (w tym linie dań zup oraz deserów Gerber i Bobo Frut, Menu Smakosza), a także akcesoria dla niemowląt.

Początki firmy sięgają lat dwudziestych, kiedy to w Rzeszowie powstała Fabryka Cukierków „Alima”. W latach pięćdziesiątych zaprzestano wytwarzania w niej słodyczy na rzecz przetworów owocowo-warzywnych. W roku 1968 rozpoczęto produkcję przetworów dla dzieci. Głównym produktem przedsiębiorstwa stały się soki przecierowe Bobo Frut, stanowiące przez wiele lat symbol Alimy.

Od 1992 roku, jest częścią korporacji Gerber. W Rzeszowie mieści się jedyny zakład produkcyjny Gerbera w Europie. Od 1997 roku w firmie funkcjonuje System HACCP. Cały proces produkcji jest w pełni dostosowany do standardów obowiązujących w Unii Europejskiej. Alima-Gerber S.A. jako pierwsza firma w branży spożywczej w Polsce uzyskała certyfikat ISO 9001 od British Standards Institution, najbardziej renomowanej instytucji certyfikującej na świecie. Jest on dowodem sprostania przez firmę najwyższym standardom światowym
w zakresie projektowania, produkcji i dystrybucji żywności dla niemowląt i małych dzieci.

Alima-Gerber S.A. prowadzi trzy serwisy internetowe. Pod adresem www.gerber.pl znajdują się informacje dotyczące rozwoju i żywienia dzieci. W serwisie www.menusmakosza.pl znajdują się wskazówki, jak kształtować smak dziecka od najmłodszych lat. Strona www.bobofrut.pl oferuje wiele ciekawych propozycji zabaw dla dzieci. Na każdej ze stron znajdują się również pełne opisy produktów firmy Alima-Gerber S.A.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *