Nowoczesna stomatologia. Zadbaj o zdrowie i estetykę zębów

Wizyta u stomatologa to szansa, aby zadbać o swój uśmiech kompleksowo – bez bólu i z naprawdę skutecznymi efektami!

Dzisiaj stomatologia znacznie różni się od tej, która znana była przed laty. Prywatny gabinet stomatologiczny czy klinika stomatologiczna mogą zaproponować swoim pacjentom dostęp do szerokiej gamy zabiegów skoncentrowanych nie tylko na leczeniu, lecz również na estetyce.

Jakie usługi może zaoferować dzisiaj dobry gabinet dentystyczny? Oto przegląd najpopularniejszych i najnowocześniejszych metod oferowanych przez stomatologów.

Leczenie endodontyczne – alternatywa dla ekstrakcji

Tak nielubiane przez wielu pacjentów leczenie endodontyczne, czyli inaczej kanałowe to jedno z największych osiągnięć współczesnej stomatologii. To procedura pozwalająca na uchronienie zęba przed ekstrakcją nawet wtedy, gdy jest on mocno zniszczony – ma głęboką próchnicę, zgorzel miazgi, jest złamany. Kiedyś jedynym rozwiązaniem było jego usunięcie – teraz gabinet stomatologiczny może zaproponować procedurę polegającą na jego specjalnym wypełnieniu, by mógł on nadal służyć na lata.

Najlepsze kliniki i gabinety stomatologiczne stosują zaawansowane wyposażenie przeznaczone do takich procedur, między innymi są to endometry do mierzenia długości kanałów, mikroskopy, które powiększają obszar zabiegowy, specjalne narzędzia maszynowe do obróbki kanałów. Dzięki temu zabiegi mogą być jeszcze szybsze, bardziej precyzyjne i skuteczniejsze.

Nie trzeba również bać się bólu – nowoczesne metody znieczuleń, jakie ma dzisiaj niemalże każdy dobry gabinet stomatologiczny w Krakowie, powodują, że leczenie kanałowe nie jest związane z żadnymi nieprzyjemnymi dolegliwościami. Co więcej, stomatologia stosuje także znieczulenia ogólne dla pacjentów, którzy chcą po prostu „przespać” zabieg.

Znieczulenia komputerowe – bez bólu i obrzęku

Doskonałym wyborem dla osób, które nie przepadają za doznaniami towarzyszącymi zwykłemu znieczuleniu, jest znieczulenie komputerowe. Prowadzone jest ono z użyciem specjalnego urządzenia, które automatycznie odmierza dawkę znieczulenia i wprowadza ją pod skórę pod kontrolowanym ciśnieniem.

Gabinet stomatologiczny stosujący taki sprzęt na pewno będzie dobrym wyborem dla osób, którym zależy, aby także znieczulenie odbywało się bez bólu. Nie odczuwa się wtedy uczucia rozpierania i nie ma obrzęku, dlatego nawet po znieczuleniu można swobodnie uśmiechać się, rozmawiać.

Wybielanie zębów – hollywoodzki uśmiech podczas jedne wizyty

Wyjątkowe efekty oferuje także stomatologia estetyczna. To dział stomatologii, który zajmuje się estetyką uśmiechu, czyli między innymi barwą zębów. Dzisiaj każdy chciałby mieć zęby o śnieżnobiałym kolorze. Taki rezultat najłatwiej uzyskać właśnie w gabinecie.

Dobry gabinet stomatologiczny może zaproponować kilka różnych metod wybielania zębów, wśród których najpopularniejsze to wybielanie metodą nakładkową oraz wybielanie przez specjalne lampy naświetlające zęby. W każdym z tych przypadków stomatologia estetyczna pozwala uzyskać efekt wybielenia nawet o ponad 5 odcieni.

Implanty stomatologiczne – estetyczne i trwałe uzupełnienie braków zębowych

W temacie nowoczesnej stomatologii nie można pominąć również implantologii. To dzisiaj jedna z najprężniej rozwijających się dziedzin. Stomatologia implantologiczna zajmuje się wszczepianiem implantów zębowych, które mogą z powodzeniem zastąpić zwykły ząb.

Implanty bardzo dobrze sprawdzają się nie tylko w przypadku pojedynczych braków. Zajmujący się implantologią gabinet stomatologiczny może pomóc także w znacznie bardziej skomplikowanych przypadkach, na przykład wtedy, gdy pacjent ma bezzębie, czyli nie ma żadnego naturalnego zęba, a nawet wtedy, gdy doszło już do zaników kości.

Warto zatem odwiedzić dobry gabinet dentystyczny wtedy, gdy celem jest nie tylko wyleczenie zmian, ale również poprawa estetyki uśmiechu. Stomatolog będzie mógł wtedy zaoferować najlepsze metody, by cieszyć zdrowymi i pięknymi zębami na lata!

Najpopularniejsze telefony w 2021


Previous post Tradycyjne produkty spod samiuśkich Tatr – wytwarzane jak przed wiekami
Next post Pomysłowe prezenty dla każdego

One thought on “Nowoczesna stomatologia. Zadbaj o zdrowie i estetykę zębów

  1. Kochani nawet się nie bójcie leczenia kanałowego. Sama sie tego bardzo obawiałam, wcześniej naczytałam się głupot w sieci i bardzo się wystraszyłam, ze to będzie naprawdę bardzo bolało. Jednak nie bolało, dostałam znieczulenie.
    Poza tym nie wiem czy wiecie ale wiele nowoczesnych metod leczenia pozwala wyleczyć zęby nawet na jednej wizycie….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social profiles