Nowy Fructus dla plantatorów

Fructus PLANTATOR to bezchlorkowy nawóz ogrodniczy w postaci granulatu, o uniwersalnym działaniu. Przeznaczony jest do nawożenia drzew i krzewów owocowych, warzyw (zwłaszcza roślin motylkowych) w uprawie polowej i pod osłonami, uprawianych w glebie oraz na podłożach torfowych i korowo – torfowych. Świetnie sprawdza się także w uprawie truskawek i innych owoców miękkich.

Głównym składnikiem nowego PLANTATORA jest bor – pierwiastek odgrywający istotną rolę w transporcie węglowodanów oraz w przemianach białek. Największe zapotrzebowanie na ten mikroelement wykazują rośliny motylkowe – seler, kalafior, kapusta, a z roślin sadowniczych – jabłoń, grusza i winorośl. Jego obecność wpływa na zwiększenie oraz jakość plonów, zmniejsza podatność owoców na pękanie. Stosowanie nawozu przyspiesza dojrzewanie oraz zwiększa odporność roślin na choroby.

Fructus PLANTATOR, dzięki odpowiedniej proporcji makro i mikroskładników pokarmowych takich jak: azot, fosfor, wapń, magnez, siarka oraz bor, miedź, mangan, molibden i cynk, gwarantuje uzyskanie wysokich plonów uprawianych roślin, ich dobrą jakość, a także poprawę walorów odżywczych i smakowych. Nawóz PLANTATOR, ze względu na swoje długotrwałe działanie i sukcesywne uwalnianie składników pokarmowych, odżywia rośliny przez cały okres wegetacji. Forma granulatu ułatwia jego równomierny wysiew, zapobiega pyleniu, a tym samym osadzaniu się nawozu na nadziemnych częściach roślin.

Fructus PLANTATOR można stosować zarówno przed siewem lub sadzeniem rośli, mieszając granulat równomiernie z podłożem lub uprawną warstwą gleby na głębokość około 15 cm, a także pogłównie, zgodnie z metodami wysiewu przyjętymi dla poszczególnych grup roślin. Optymalna dawka nawozu w uprawie pod osłonami, dla podłoża zawierającego torf i korę wynosi od 1 do 2 kg/m3, w zależności od fazy rozwoju rośliny, dla gleby od 1 do 2 kg/10 m2. W uprawie gruntowej, zależnie od rodzaju nawożonej rośliny dawka ta waha się od 200 do 900 kg/ha.

Fructus PLANTATOR oferowany jest w 25 kilogramowych workach. Dostępny jest w dobrych sklepach ogrodniczych, a kosztuje ok. 34 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *