O wirusie HPV i raku szyjki macicy

W badaniach klinicznych, Cervarix wykazał doskonałą ochronę nie tylko przed przewlekłymi infekcjami dwoma typami wirusa HPV 16 i HPV 18, ale także przed towarzyszącymi zmianami przedrakowymi.2  Cervarix(tm) posiada w swoim składzie innowacyjny adjuwant AS04, zastosowany w celu zapewnienia mocniejszej i dłuższej odpowiedzi immunologicznej organizmu.


O wirusie HPV i raku szyjki macicy

Rozwój raka szyjki macicy jest procesem powolnym i zazwyczaj długotrwałym; wiąże się ściśle z wieloletnim zakażeniem szyjki macicy wirusem brodawczaka ludzkiego. Ryzyko zakażenia wirusem HPV jest bardzo duże – każda aktywna seksualnie kobieta jest narażona na infekcję, która może prowadzić do rozwoju raka szyjki macicy. Spośród wielu typów wirusa HPV, typy 16 i 18 są najgroźniejsze, gdyż odpowiadają za ponad 70 proc. wszystkich przypadków raka szyjki macicy na świecie.

Rak szyjki macicy jest jednym z najczęstszych nowotworów złośliwych występujących u kobiet. Na świecie notuje się blisko 500 000 nowych zachorowań rocznie. Rak szyjki macicy to drugi najczęściej występujący u kobiet nowotwór oraz trzecia przyczyna śmierci kobiet z powodu nowotworów. Każdego roku na świecie z powodu raka szyjki macicy umiera ponad 270 000 kobiet.

W Polsce dochodzi do około 4000 nowych zachorowań rocznie spowodowanych tym nowotworem. Rak szyjki macicy plasuje się na trzecim miejscu pod względem zachorowalności i na siódmym pod względem śmiertelności wśród nowotworów, na które zapadają kobiety w Polsce. Co roku na tą chorobę umiera w naszym kraju prawie 2000 kobiet, czyli 5 dziennie.6

GlaxoSmithKline i GlaxoSmithKline Biologicals
W ciągu nadchodzących pięciu lat, GSK zamierza wprowadzić na rynek kolejne nowe szczepionki: szczepionkę przeciwko rotawirusom, szczepionkę zapobiegającą zakażeniom pneumokokowym, udoskonaloną szczepionkę przeciwko grypie dla osób starszych oraz szczepionkę skojarzoną przeciwko zapaleniu opon mózgowych u niemowląt.

GlaxoSmithKline to światowy lider w branży farmaceutycznej, zaangażowany w badania naukowe nad nowymi lekami, którego misją jest poprawa jakości życia ludzi. Dodatkowe informacje o firmie znajdują się pod adresem www.gsk.com oraz www.gsk.com.pl

GSK Biologicals (GSK Bio) to jeden z wiodących światowych producentów szczepionek, z siedzibą w Rixensart w Belgii, gdzie prowadzona jest większość aktywności GSK w obszarze badań nad szczepionkami. GSK Bio zatrudnia ponad 1 500 naukowców, którzy codziennie pracują nad odkrywaniem nowych szczepionek i tworzeniem bardziej efektywnych kosztowo oraz wygodniejszych w stosowaniu kombinacji produktów, aby zapobiegać infekcjom powodującym poważne problemy medyczne na całym świecie. W 2005 r., GSK Bio dostarczył ponad 1.2 miliarda dawek szczepionek (średnio ponad 3 miliony dawek dziennie) do 165 krajów zarówno rozwiniętych jak i rozwijających się.

* Adjuwant – składnik szczepionki podnoszący jej skuteczność 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *