Operacja plastyczna piersi, dla kogo?

Operacje plastyczne piersi to zabiegi, które przede wszystkim służą powiększaniu lub podnoszeniu piersi, ale nie tylko. Coraz częściej wykonuje się zabieg pomniejszania piersi, którego celem jest zmniejszenie objętości biustu i odciążenie kręgosłupa. Przedstawiamy różne wskazania do chirurgii plastycznej piersi.

Operacja plastyczna piersi – podejmij świadomą decyzję

Decyzja o operacji plastycznej piersi powinna być przemyślana. Zabieg chirurgiczny poprzedzony jest zawsze konsultacją z lekarzem. Specjalista przedstawia pacjentce przebieg zabiegu, możliwe efekty do osiągnięcia oraz ewentualne skutki uboczne. Konsultacja to również czas, żeby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania.

Musisz wiedzieć, że chirurg nie spełni wszystkich Twoich oczekiwań, jeśli uzna, że są one nierealne i mogą Ci zaszkodzić. Lekarz dobiera nowy rozmiar biustu w ten sposób, żeby wyglądał naturalnie, nie obciążał kręgosłupa i nie zaburzał budowy anatomicznej.

Operacja plastyczna piersi odbywa się w znieczuleniu ogólnym (narkozie) i wymaga długotrwałej rekonwalescencji. Piersi przez długi czas po zabiegu są bolesne. Przez dłuższy czas trzeba nosić specjalny biustonosz korekcyjny, co wiąże się ze sporym dyskomfortem. Trzeba sobie zdawać sprawę z tych wszystkich niedogodności, zanim podejmiemy ostateczną decyzję o poddaniu się operacji plastycznej biustu.

Co można zmienić dzięki operacji piersi?

Korzystając z chirurgii plastycznej piersi w warszawskiej Klinice Miracki można wykonać następujące zabiegi:

Powiększanie piersi implantami

Najczęstszym problemem z piersiami, z jakim zmagają się kobiety, jest zbyt mały biust. Rozwiązaniem jest zastosowanie implantów. Szczególnym wskazaniem do tej operacji plastycznej piersi jest niedorozwój anatomiczny oraz częściowy zanik gruczołu piersiowego, który może wystąpić po porodzie. Implanty to specjalnie uformowane wkładki wypełnione solą fizjologiczną lub żelem silikonowym.

Jest to bezpieczna metoda korekty biustu – użyte substancje są w pełni bezpieczne i nie są szkodliwe dla organizmu. Nowoczesne implanty doskonale imitują naturalną tkankę piersi, a efekt końcowy zabiegu powiększania biustu wygląda estetycznie i naturalnie.

Lifting biustu

Po 30. roku życia dochodzi do naturalnego spadku poziomu kolagenu w skórze, tkanki tracą swoją gęstość i coraz bardziej widoczne staje się działanie grawitacji. Piersi opadają i stają się wiotkie. Ten problem potęguje się po okresie ciąży i karmienia piersią.

Dla kobiet, które zmagają się z utratą jędrności biustu, powstał zabieg liftingu, który polega na nacięciu skóry wokół otoczki brodawkowej, pod nią oraz wzdłuż naturalnej linii piersi. Nadmiar skóry jest usuwany, a lekarz modeluje gruczoły, by nadać im krągły kształt, unieść i napiąć skórę. Korekcie można poddać również umiejscowienie brodawki, a nawet jej wielkość i kształt, jeśli zachodzi taka potrzeba. Lifting biustu można połączyć z zabiegiem powiększania piersi implantami.

Zmniejszanie piersi

Szczególną operacją plastyczną piersi jest zmniejszanie biustu. Zabieg ten najczęściej wykonywany jest ze względów zdrowotnych. Zbyt duży biust obciąża bowiem kręgosłup i staje się przyczyną bólu pleców oraz wad postawy, a z czasem nawet poważniejszych problemów z kręgosłupem.

Zmniejszanie piersi polega na wycięciu nadmiaru gruczołu piersiowego, a także tkanki tłuszczowej i skóry. Chirurg wykonuje cięcie w dolnej części biustu, dzięki czemu blizny są mało widoczne. Często łączy się tę operację piersi z liftingiem biustu. Jeśli piersi wymagają dużej redukcji rozmiaru, wykonuje się także korektę lokalizacji brodawki.

Jeśli myślisz o operacji plastycznej piersi, umów się na konsultację ze specjalistą w warszawskiej Klinice Miracki, który rozwieje Twoje wątpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *