Poduszka ciążowa – ulga dla kręgosłupa

W czasie ciąży ciało kobiety się zmienia. W wyniku tych zmian niektóre jego partie mogą ulegać przeciążeniu i reagować na nie bólem czy obrzękami. Wraz z upływającymi miesiącami i powiększającym się brzuchem przyszłej mamy coraz trudniej jest też znaleźć wygodną pozycję podczas odpoczynku. Poduszka ciążowa pomoże na prawdziwie komfortowe chwile relaksu i snu.

Kobiety ciężarne – zwłaszcza od końca II trymestru ciąży – cierpią na uporczywe bóle kręgosłupa czy obrzęki kończyn. Często też dopada je zmęczenie, a w wyniku trudności ze znalezieniem wygodnej pozycji podczas leżenia nie mają szans na pełnowartościową regenerację.

A trzeba przyznać, że ciąża to czas, w którym dobrze jest gromadzić siły na czekające mamę wyzwania. Niczym niezakłócony sen jest jedną z niezawodnych i bardziej sprawdzonych metod. Poduszka ciążowa to z kolei proste rozwiązanie, które zapewni go wszystkim ciężarnym kobietom marzącym o prawdziwym relaksie i przespanych nocach.

Poza tym taka poduszka przyda się także wtedy, gdy na świecie pojawi się wyczekiwanych maluszek. Warto więc przyjrzeć się poduszce ciążowej bliżej.

Poduszka ciążowa – jak wygląda

Poduszka ciążowa nie wygląda jak poduszka standardowa. Jest o wiele większych rozmiarów i może mieć różne kształty. Do najpopularniejszych należy poduszka ciążowa C – jak sama nazwa wskazuje, przypomina ona kształtem tę literę.

Wśród poduszek do używania w czasie ciąży dostępne są także te w kształcie liter: U i J, a także cyfr 7 i 9. Wszystkie łączy to, że są one sporych rozmiarów (ok. 115 cm długości i 55 cm szerokości) wałkami wypełnionymi przyjaznymi dla ciała przyszłych mam materiałami.

Wśród wypełniaczy znajdziemy między innymi kulki silikonowe. Wypełnienia są hipoalergiczne i łatwo odprowadzające wilgoć. Pokrowce zaś wykonane z naturalnych materiałów, które łatwo utrzymać w czystości.

Zalety poduszki ciążowej

Wygodne spanie na boku i spokojny sen to niejedyne profity, jakie zapewnia używanie poduszki ciążowej. Poza tym, że taka poduszka ma za zadanie ułatwić znalezienie optymalnej pozycji podczas snu czy drzemki, to zapewnia podparcie kręgosłupa na całej jego długości. Pozwala to na jego odciążenie i zniwelowanie bólów, na które wiele kobiet skarży się podczas trwania ciąży.

Wygodne podparcie całego ciała poprawia też krążenie, co niewątpliwie przeciwdziała uciążliwym obrzękom nóg. Wygodne ułożenie ciała w pozycji bocznej zapobiega bólom karku i obręczy bakowej. Kształt poduszki umożliwia przytulenie się do niej, co jest uczuciem przyjemnym i niewątpliwie ułatwia zasypianie. Warto pamiętać także o tym, że poduszka przyda się nie tylko podczas ciąży.

Ułatwi ona zasypianie także po porodzie i może być wykorzystywana przy karmieniu piersią w pozycji leżącej. Rogal ciążowy to wielofunkcyjna poduszka, a więc i opłacalna inwestycja.

Jaką poduszkę ciążową wybrać?

Polecana poduszka ciążowa to taka, która jest wykonana z wysokiej jakości materiałów. Ważna jest także jej odpowiednia twardość. Warto zakupić poduszkę ciążową zrobioną przez fachowców, którzy biorą pod uwagę potrzeby kobiet w ciąży i mają wiedzę ortopedyczną. Co do kształtu poduszek, to każda kobieta w ciąży znajdzie model odpowiedni dla siebie, jednak do najbardziej polecanych i najbardziej popularnych należy poduszka ciążowa w kształcie litery C.

Okres ciąży to niewątpliwie piękny czas oczekiwania na upragnione dziecko, dlatego w szczególności należy wtedy zadbać o swój komfort i zaoferować swojemu ciału to, co najlepsze. Bezcenny jest tu komfortowy wypoczynek. Poduszka ciążowa na pewno pomoże w osiągnięciu tego celu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *