Poduszki do spania – co oferują sklepy?

Kiedy wstajesz rano boli Cię szyja, głowa albo czujesz się niewyspany? Bardzo możliwe, że powodem takiego stanu rzeczy jest źle dobrana poduszka. Oparcie pod głową podczas spania ma niebagatelne znaczenie dla Twojego zdrowia i dobrego samopoczucia. Właśnie dlatego przybliżamy ten temat. Jakie poduszki do spania można znaleźć w sklepach? Które są godne polecenia?

Po pierwsze dobre wypełnienie

Wybierając odpowiednie poduszki do spania, takie jak np. https://www.krolmateracy.pl/sklep/poduszki/ należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich wypełnienie. Wyróżniamy wypełnienie naturalne, syntetyczne, piankowe oraz lateksowe. Wnętrze poduszki decyduje o jakości naszego snu, a także o wytrzymałości i trwałości produktu. Którą wersję warto wybrać? Najczęściej stawiamy na wypełnienie z pierza lub puchu. Taka poduszka jest miękka, miła w dotyku i łatwa do ułożenia w dowolną formę. Niestety tego typu poduszki mogą powodować alergie. Dodatkowo nie są dobre dla osób z problemami z kręgosłupem, ponieważ nie podtrzymują dobrze kręgów szyjnych. Właśnie dlatego takie poduszki do spania zamieniane są często na takie z wkładem syntetycznym. Nie tylko nie uczulają, ale jednocześnie umożliwiają ich łatwe czyszczenie i konserwację. Wystarczy wrzucić poduszkę do pralki, a potem do suszarki. Podobnie zachowują się poduszki z wkładem piankowym i lateksowym. Przy czym te drugie dodatkowo świetnie dopasowują się do kształtu ciała.

Po drugie optymalna wielkość

Wybierając poduszkę, warto też zastanowić się nad jej rozmiarami. Chodzi o to, by nie była ani zbyt mała, ani zbyt duża. Poduszki do spania występują najczęściej w trzech, standardowych rozmiarach: 40×40, 60×70 oraz 70×80. Jeżeli śpimy w pojedynkę, rozmiar nie ma raczej aż tak wielkiego znaczenia. Kiedy jednak szukamy poduszek na podwójne łóżko, warto dobrać nieco mniejsze, które pozwolą na swobodne ułożenie dwóch osób obok siebie. Istotne jest też takie dobranie poduszki, aby podpierała wyłącznie głowę, a nie głowę i ramiona. Dla osób z problemami z kręgosłupem dobre są poduszki ergonomiczne, czyli takie, które dopasowują się do budowy karku. Dzięki nim można zaznać spokojnego i komfortowego snu, bez obaw o poranne bóle szyi.

Po trzecie odpowiednia twardość

Trzecim, ważnym parametrem poduszek do spania, jest ich twardość. Specjaliści, w tym lekarze i fizjoterapeuci, twierdzą, że lepsze są nieco twardsze poduszki. One bowiem najlepiej dbają o zdrowie naszego kręgosłupa. Wszelkie zmiany należy jednak przeprowadzać stopniowo. Jeżeli jesteśmy przyzwyczajeni do bardzo miękkich poduszek, nie warto od razu „rzucać się na głęboką wodę”. Twardość poduszki najlepiej zwiększać stopniowo. W przeciwnym razie możemy spotkać się z problemem bezsenności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social profiles