Pościel dziecięca – jaką wybrać?

Rodzice, którzy są na etapie kompletowania wprawki zastanawiają się jaka pościel dla dzieci będzie najlepsza. Oczywiście, to że powinna być wykonana z antyalergicznych materiałów nie podlega dyskusji, jednak co jeszcze warto wiedzieć o pościeli dziecięcej?

Różne rozmiary pościeli dziecięcej

Oferty wszystkich sklepów posiadają przeważnie podobne rozmiary. Jest to raczej ustandaryzowane, dzięki czemu dobierzesz poszewkę do wypełnienia. Jeżeli zastanawiasz się jaki rozmiar idealnie pasuje do wieku Twojego malucha, poniżej znajduje się zestawienie.

  • najmniejsza kołderka – 56×75 cm – idealna dla noworodków do wózka czy kołyski. Sprawdzi się do około roku
  • kołdra 80×100 cm – pierwsza pościel do łóżeczka. Sprawdzi się do około 2 lat
  • kołdra 100×135 cm – sprawdzi się w wieku przedszkolnym do około 5 lat
  • kołdra 140×200 cm – sprawdzi się do około 10 roku życia.

Oczywiście powyższe wytyczne są jedynie poglądowe, a rozmiar pościeli powinien być dobierany także do wzrostu dziecka. Czasami zdarza się, że dwulatek jest tak duży jak jego starsi rówieśnicy, a w mniejszej kołderce miałby odkryte nóżki.

Pościele dziecięce: pościel bawełniana czy..?

Choć dla wielu osób ważny jest wzór pościeli, to przede wszystkim powinno się zwracać uwagę na to, z jakiego materiału została ona wykonana. Najlepsze są naturalne materiały – są one nie tylko przyjemne w dotyku oraz bezpieczne dla dziecka, ale także przepuszczają powietrze, dzięki czemu dziecko nie poci się w nocy.

Bawełna czy len to niezwykle trwałe materiały, które z powodzeniem posłużą dziecku przez kilka lat. W dodatku są hipoalergiczne oraz posiadają dobre właściwości termoregulacyjne. Idealne nawet dla dzieci, które mają wrażliwą skórę lub skłonność do alergii.

Wyjątkowe pościele z uroczymi wzorami

Pościel to ważny element wyposażenia dziecięcego pokoju. Szczególnie wtedy, kiedy maluch posiada nie składane łóżeczko. Pościel może być elementem wystroju, który sprawi, że dziecięcy pokoik będzie przytulny. W przypadku maluszków warto postawić na stonowane wzory i kolory, a w przypadku starszych dzieci warto wybrać najpopularniejsze motywy, które akurat są na topie.

Dziecko będzie przyjemnie zasypiało utulone przez swoich ulubionych bohaterów. Każda młoda dama zachwyci się na widok pościeli z ulubioną księżniczką. Dobrej jakości posciel dziecieca to spokojny sen dla Twojego malucha. Dzięki temu wstanie on rano wyspany, w dobrym humorze, gotowy na przyswajanie nowych informacji. Porządna pościel to inwestycja, która się opłaca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *