Przebarwienia na skórze – jak się ich pozbyć?

Przebarwienia na skórze, a w szczególności na twarzy to problem, z którym boryka się wiele osób. Przede wszystkim w okresie jesiennym sporą część ludzi dotykają takie nieprzyjemności. Także po różnych egzotycznych wyjazdach, czy nawet wypadom nad polskie może mamy z nimi do czynienia. Jak z nimi walczyć?

Jak powstają przebarwienia?

Przebarwienia na skórze, plamy po opalaniu, czy brązowe ślady to skutek działania promieni ultrafioletowych. Sprawiają one, że praca pigmentacyjnych komórek skóry, czyli tak zwanych melanocytów zostaje zaburzona.

Część z nich zaczyna produkować zbyt wiele melaniny, która poprzez miejscowo kumulowanie się w skórze sprawia, że powstają na niej plamy w wielu odcieniach brązu. Największa ilość przebarwień pojawia się na twarzy, dłoniach czy dekolcie. W związku z tym są to te obszary skóry, które najczęściej poddajemy działaniu światła słonecznego.

Warto również wspomnieć, że bardzo często powstawanie plamek, jest związane z wszelkiego rodzaju zmianami hormonalnymi, czy chorobami immunulogicznymi. Przede wszystkim mówimy o schorzeniach tarczycy, czy też stosowaniu suplementów lub leków światłouczulających.

Jak zapobiegać powstawaniu przebarwień?

Najważniejszą rzeczą, na jaką należy zwracać uwagę, jest profilaktyka. Samo usuwanie przebarwień to niewystarczające działanie, po którym należy stosować się do konkretnych zaleceń. O czym mowa? Przede wszystkim należy odpowiednio zabezpieczać naszą skórę za pomocą dobrych filtrów przeciwsłonecznych.

Nie możemy jednak nie zapomnieć, ze zakup produktu dobrej jakości to nie wszystko. Powinniśmy również stosować go w odpowiedni sposób. Jak tego dokonać?

Należy smarować zarówno ramiona, twarz, jak i wszystkie pozostałe odsłonięte obszaru skóry. Kolejną rzeczą jest zwrócenie uwagi na to, że aplikowanie kremu powinno odbywać się kilka razy w ciągu jednego dnia. Warto również wspomnieć, że przebywanie na słońcu w chwilach największego nasłonecznienia bardzo źle oddziałuje na naszą skórę. W związku z tym powinniśmy tego unikać.

Jak pozbyć się przebarwień?

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wybór laserowego zabiegu. Przede wszystkim w okresie jesiennym, kiedy to nasza skóra nie jest w najlepszym stanie, światło lasera ją rozjaśni oraz pobudzi do odnowy kolagenu. Jest to bardzo nieinwazyjny proces, który charakteryzuje się swoją bardzo dużą skutecznością. Zabiegi tego typu nie wymagają od nas długiej rekonwalescencji, a co za tym idzie, jesteśmy w stanie naprawdę szybko cieszyć się pożądanymi efektami. Jak to działa?

Cały zabieg ma na celu zniszczyć komórki, które charakteryzują się nadmiarem melaniny. Takie działanie sprawia, że efekt jest bardzo trwały. Po całym procesie plamy najpierw zostają ściemnione, a później zupełnie złuszczone. Nie możemy jednak zapomnieć, że jeśli chcemy, aby nasza skóra była zupełnie nieskazitelna, to będziemy zmuszenie to poddania się więcej niż jednemu zabiegowi. Tylko takie działanie zapewni nam oczekiwany efekt. Prawda jest jednak taka, że już po jednym zabiegu zobaczymy bardzo duży zmiany, które zachęcą nas do udania się na kolejne sesje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social profiles