Rodzinny wyjazd na ferie. Sprawdź ciśnienie w oponach!

Choćby już z tego powodu powinniśmy co miesiąc badać, czy w naszych oponach jest ono odpowiednie, a jeżeli wybieramy się w dłuższą trasę, to należałoby to potraktować wręcz jako nasz obowiązek – wobec siebie oraz innych użytkowników szos. Poza tym – na co zwracają uwagę eksperci z Tirendo – Opony i felgi – eksploatacja opon, w których ciśnienie jest poniżej dopuszczalnej średniej, jest znacznie droższa – wynika to z ich szybszego zużycia oraz faktu, że jadąc na takim „flaku” zużywamy więcej paliwa.

Pewną alternatywa dla comiesięcznego przeglądu może być zamontowanie w samochodzie układu kontroli ciśnienia (stanowi on część systemu ABS), który będzie nas na bieżąco informował, czy z naszymi oponami jest wszystko w porządku. Wadą takiego rozwiązania są dość częste fałszywe alarmy wynikające z niedoskonałości czujników oraz oprogramowania użytego do budowy tego typu systemów.

Poza tym układ kontroli ciśnienia jest przeznaczony raczej dla kierowców z nieco zasobniejszymi portfelami, którzy posiadają samochody nowszej generacji. Reszta dla własnego dobra powinna po prostu co miesiąc sprawdzać w warsztacie, czy z oponami ich aut nie dziej się coś złego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *