Soyfem skutecznie łagodzi objawy menopauzy

Końcowe wyniki badań, zarówno klinicznych, jak i obserwacyjnych, potwierdziły, że fitoestrogeny sojowe zawarte w preparacie Soyfem obniżają częstotliwość i nasilenie objawów wypadowych menopauzy. W znaczący sposób wpływają na poprawę samopoczucia, a ich stosowanie jest bezpieczne dla organizmu. Skutecznie minimalizują też występowanie typowych objawów menopauzy, jak uderzenia gorąca, nadmierna potliwość czy  zaburzenia snu.

Badania nad działaniem fitoestrogenów sojowych zawartych w preparacie  Soyfem są pierwszymi tego typu, przeprowadzonymi w Polsce nad lekiem roślinnym zwalczającym objawy menopauzy.

Ich pierwszym etapem były badania kliniczne dokonane przez Pracownię Menopauzy i Andropauzy Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. W badaniu wzięło udział 71 kobiet we wczesnym okresie pomenopauzalnym. Zakwalifikowano je na podstawie badania połączonego z wywiadem lekarskim oraz wyników badań laboratoryjnych. Kolejny etap stanowiły badania obserwacyjne polegające na ocenie działania preparatu Soyfem w warunkach codziennej praktyki medycznej.

Tym razem do badania zostało zakwalifikowanych 169 pacjentek. W przypadku obu badań wzięto pod uwagę wyniki testu Kuppermana, który służy do oceny stopnia nasilenia objawów menopauzy, np. nadmiernej potliwości czy uderzeń gorąca. Każde z badań trwało 12 miesięcy, a podawany pacjentkom preparat Soyfem zawierał 100 mg ekstraktu sojowego (SE-2000), w tym 26 mg izoflawonów.

Profesor Krzysztof Drews, jeden z badaczy i autor publikacji wyników badań podkreśla – Prawidłowo zaplanowane i przeprowadzone badania kliniczne pozwalają na osiągnięcie powtarzalnych oraz rzetelnych wyników. Podsumowując badania nad fitoestrogenami sojowymi zawartymi w preparacie Soyfem możemy jednoznacznie stwierdzić, że jest to skuteczna i bezpieczna terapia okresu menopauzy, która korzystnie wpływa na poprawę jakości życia dojrzałych kobiet.

– Poznanie budowy i mechanizmu działania fitoestrogenów pozwoliło na wytworzenie preparatów, które zawierają dokładnie znane ilości ich aktywnej zawartości – tłumaczy prof. Krzysztof Drews.

– Z drugiej strony opisanie procesów związanych z okresem przekwitania, w pełni uzasadnia stosowanie tych leków w łagodzeniu objawów klimakterium. Postępowanie takie jest całkowicie bezpieczne i pod nadzorem lekarza, wpływa korzystnie na zdrowie i samopoczucie kobiet w okresie przejściowym – podsumowuje prof. Krzysztof Drews.

W przypadku badań klinicznych stworzono trzy grupy pacjentek różniące się schematem dawkowania leku: 2 razy dziennie po 2 tabletki placebo, 2 razy dziennie po 1 tabletce preparatu Soyfem i po 1 tabletce placebo oraz 2 razy dziennie po 2 tabletki preparatu Soyfem. W rezultacie przez cały okres badania każda z grup otrzymywała tą samą liczbę tabletek w ciągu doby. Uczestniczki badania obserwacyjnego przyjmowały natomiast dwa razy dziennie jedną lub dwie tabletki preparatu Soyfem. Dozowanie leku uzależnione było od nasilenia objawów.

Soyfem – lek z soi niemodyfikowanej genetycznie, skutecznie łagodzący objawy menopauzy. Soyfem poprawia samopoczucie, zmniejsza nasilenie uderzeń gorąca, nadmiernej potliwości i bezsenności.

Soyfem to jedyny preparat na polskim rynku z fitoestrogenami (naturalne substancje naśladujące działanie żeńskich hormonów), którego skuteczność jest potwierdzona w badaniach klinicznych prowadzanych zgodnie z wymogami Dobrej Praktyki Klinicznej w ośrodku Akademii Medycznej w Szczecinie.

Soyfem to także bezpieczny, dostępny bez recepty lek dla kobiet, które nie chcą lub nie mogą stosować terapii hormonalnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *