Sposób na ciepłe wnętrze

Okres jesienno-zimowy zbliża się wielkimi krokami. Nadchodzi więc czas, by przygotować się na sezon grzewczy. Zastosowanie odpowiednich rozwiązań może zagwarantować komfortowe ciepło w domu, nie nadwyrężając przy tym zanadto domowego budżetu. Pośród licznie dostępnych systemów grzewczych obecne jest ogrzewanie elektryczne. Choć wiele osób postrzega je jako wygodne w codziennym użytkowaniu, to jednocześnie uważa, że może być zbyt kosztowne. Czy słusznie?

 

Ogrzewanie elektryczne może przybierać różną formę, od grzejników elektrycznych poprzez panele na podczerwień aż po układane pod podłogą maty grzejne. Dzięki temu każdy odbiorca może dostosować je do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Pośród wielu dostępnych urządzeń warto zwrócić uwagę na grzejniki elektryczne Klima. Mogą one znaleźć zastosowanie jako główne źródło ciepła albo wspomaganie innego systemu grzewczego. Zastosowane w nich rozwiązania mogą przekonać tych, którzy dotąd sceptycznie odnosili się do ogrzewania elektrycznego.

Czym wyróżnia się Klima?

Tym, co zniechęca wiele osób potencjalnie zainteresowanych ogrzewaniem elektrycznym, są koszty związane ze zużyciem energii elektrycznej. Rzeczywiście, w przypadku niektórych dostępnych na rynku urządzeń grzewczych mogą być wysokie. Jednak innowacyjne rozwiązania zastosowane w energooszczędnych grzejnikach Klima pomagają przełamać panującą powszechnie negatywną opinię na ten temat. Dowodzą tego nie tylko głosy zadowolonych użytkowników, ale również fakt, że grzejniki Klima zostały odznaczone Złotym Filarem Budownictwa za zajęcie 1 miejsca w kategorii Urządzenia i instalacje grzewcze na 56 Międzynarodowych Targach Budownictwa oraz 21 Targach Technik Grzewczych i Oszczędności Energii Instal System 2019.

Na czym polega fenomen urządzenia?

Założeniem producenta, który podjął się zaprojektowania Klimy, było stworzenie wygodnego w użytkowaniu i energooszczędnego urządzenia grzewczego, które byłoby w zasięgu przeciętnego użytkownika. W ten sposób powstało hybrydowe urządzenie, które łączy w sobie dwa niezależne systemy grzewcze: ogrzewanie konwekcyjne oraz promiennik podczerwieni. O dokładnym sposobie działania tego urządzenia oraz wzajemnym powiązaniu pracy obu systemów można przeczytać więcej na stronie dystrybutora Klimy Econovli.pl. Aby pokrótce nakreślić, na czym ono polega, wyjaśniamy, że każdy systemów włącza się wtedy, kiedy jego działanie jest najbardziej efektywne i opłacalne, biorąc pod uwagę komfort cieplny oraz zużycie energii. Sterowanie urządzeniem odbywa się za pomocą inteligentnego termostatu, który samodzielnie decyduje o tym, który z systemów powinien działać w danej chwili.

Dodatkowe korzyści

Jednak nie tylko zastosowanie dwóch systemów grzewczych wspierających nawzajem swoją pracę działa na korzyść tego urządzenia. Dodatkowym atutem są inne rozwiązania, wpływające na dalsze obniżenie zużycia energii. Jednym z nich jest funkcja Opticontrol. Kolejna zaleta to bezobsługowość tego urządzenia i możliwość kontroli jego pracy za pomocą dużego wyświetlacza LCD. W ten sposób użytkownik może śledzić bieżące zużycie energii w ciągu ostatnich 24 godzin i ostatnich 7 dni. Warto wspomnieć również o tym, że Klima daje możliwość programowania urządzenia, co pozwala na dopasowanie sposobu jego pracy do oczekiwań konkretnych użytkowników.

Najpopularniejsze telefony w 2021


Previous post Jak relaksować się w trakcie ciąży? Kilka sposobów na odpoczynek dla przyszłej mamy
Next post Kup odpowiednie dla swojego dziecka ochraniacze na rower i rolki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social profiles