Sposoby aplikowania cieni do powiek

Cienie w kamieniu

Są one najpowszechniej stosowane i najłatwiej opanować sztukę ich aplikowania. Możemy w tym celu użyć dołączonego do zestawu aplikatora lub pędzelków do makijażu. Niektóre panie lubią robić makijaż palcem, ale to raczej odradzamy – wystarczy pomyśleć o zanieczyszczeniach, które możemy wtedy zostawić w opakowaniu kosmetyku i co potem aplikujemy ponownie na powiekę.

Moc cieni do powiek w kamieniu możemy stopniować i łatwo jest uzyskać równomierny, naturalny efekt bez grudek oraz plam. Są one także trwałe. Szczególnie jeśli przed ich użyciem zastosujemy bazę pod cienie. Niektóre palety, jak np. cienie do powiek Quad Eye Shadow Maybelline, są tak skomponowane, że można przy ich użyciu wykonać zarówno lekki makijaż dzienny, jak i intrygujący wieczorowy. Pewne cienie w kamieniu można także nakładać na mokro, najlepiej stosując aplikator z gąbeczką, co sprawia, że ich kolor staje się o wiele bardziej intensywny.

Cienie w kremie

Są rzadziej stosowane, głównie z powodu swojej trwałości. Wyjątek stanowią wodoodporne cienie szybkoschnące i jeśli zdecydujemy się na cienie w kremie, a zależy nam na nienagannym makijażu, wybierzmy właśnie te. Pędzelkiem nakładamy odrobinę na grzbiet dłoni i palcem aplikujemy na powiekę (ruchem, który będzie połączeniem wklepywania i smarowania). Granice możemy rozetrzeć już samym pędzelkiem.

bigeyes

Cienie w sztyfcie

Tutaj podobnie, jeśli nie wybierzemy wersji wodoodpornej, możemy mieć problem z trwałością. Cienie w sztyfcie lubią bowiem zbierać się w załamaniu powieki. Częstym błędem jest aplikowanie ich bezpośrednio na skórę. Lepiej do aplikacji użyć pędzelka – efekt będzie delikatniejszy.

Cienie sypkie

Są niezwykle intensywne i łatwo przesadzić z aplikacją. Najlepiej, zanim nałożymy je na powiekę, lekko rozetrzeć na dłoni – nie będą się wówczas osypywać podczas aplikowania i będziemy miały kontrolę nad intensywnością barwy. Mała rada – osyp policzki (szczególnie tuż pod okiem) pudrem sypkim przed aplikacją cieni, zwłaszcza jeśli używasz ciemniejszego koloru. Jeśli cień się osypie – zmieciesz go z twarzy wraz z pudrem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *