Regularne odkurzanie

Dobrym nawykiem jest regularne odkurzanie materaca. W ten sposób usuwamy z niego kurz będący siedliskiem różnego rodzaju zarazków i powodujących alergie roztoczy. Jest to właściwie jedyny skuteczny sposób na pozbycie się tych ostatnich. Wbrew pozorom wyeliminowanie roztoczy z materaca jest znacznie trudniejsze niż usuwanie plam.

Domowe metody usuwania plam

Kiedy już zdarzy nam się zabrudzić materac, plamy można próbować usunąć tradycyjnymi metodami. Woda zmieszana z sokiem z cytryny ma właściwości wybielające. Na plamy z krwi można użyć wody utlenionej, która najprawdopodobniej nie usunie ich całkowicie, ale pomoże je zredukować. Dopóki zabrudzenie jest w miarę świeże, możemy też spróbować aplikacji wody ze zwykłą kuchenną solą. Jeśli na materacu powstanie plama z moczu, przede wszystkim musimy ją osuszyć. Następnie spryskujemy ściereczkę roztworem z sody oczyszczonej i przyciskamy ją do zabrudzonego miejsca.

Proszki i płyny czyszczące

Istnieje jeszcze wiele przykładów plam, jakie czasami mogą niespodziewanie pojawić się na naszym materacu. Najlepiej jest starać się omijać go z daleka z różnego rodzaju płynami, ale przecież każdy od czasu do czasu lubi wypić kawę lub herbatę pod kocem. Jeśli często zdarzają nam się wpadki z materacem, warto przyoblec go w specjalny pokrowiec lub nakładkę higieniczną. Łatwiej je odkurzyć, a w razie zalania ryzyko przesiąknięcia płynu do środka jest znacznie mniejsze. Kiedy już zdarzy nam się nieszczęście, najlepiej sprawdzić sposoby na usuwanie plam na stronie vanish.pl i działać jak najszybciej. Świetnie sprawdzają się proszki i płyny czyszczące przeznaczone do stosowania na dywanach czy tapicerce. Mają tę zaletę, że są dosyć delikatne, co jest o tyle ważne, że materac przez wiele godzin ma kontakt z naszym ciałem. Mimo to pamiętajmy, że osoby o wrażliwej skórze powinny sprawdzić jej reakcję na dany środek, zanim przeprowadzą nim czyszczenie całego materaca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *