Szafy w aranżacji mieszkań i domów

Szafy w aranżacji mieszkań i domów to aktualnie gorący temat. Wiele osób, bez względu na metraż mieszkania lub domu, boryka się problemem zbyt małej ilości schowków. W efekcie wiele przedmiotów nie ma swojego miejsca, są pozostawione na widoku i zaburzają aranżację wnętrz. Rozwiązaniem są dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb szafy.

Nie w każdym domu i mieszkaniu da się wygospodarować garderobę oraz dodatkowe schowki. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest wkomponowanie w aranżację domu pojemnych szaf. Obecnie nie muszą być ciężkimi i mało estetycznymi meblami, ale mogą stanowić dopełnienie wnętrza.

Szafy w holu zamiast wieszaków

Miejsce do przechowywania przyda się w każdym przedpokoju, bo właśnie tutaj cała rodzina zostawia odzież wierzchnią i obuwie. W wielu domach pojawiają się przytwierdzone do ściany wieszaki oraz niewielkie szafki na buty. Nie zawsze okazuje się to wystarczające, a w przypadku wielu rzeczy daje wrażenie bałaganu.

Szafy przesuwne świetnie wpasują się nawet w niewielki i wąski hol. Warto zdecydować się na wariant z dużym lustrem, bo nie tylko powiększy optycznie pomieszczenie, ale też pozwoli skontrolować swój wygląd przed wyjściem z domu.

Sypialnia z miejscem do przechowywania

Wyposażenie sypialni zwykle składa się z niewielu mebli, ale funkcja przechowywania jest bardzo ważna, bo wciąż niewiele osób może liczyć na osobą garderobę. Ubrania nie tylko zajmują dużo miejsca, ale muszą być też umieszczone na półkach i wieszakach w taki sposób, by łatwo móc po nie sięgnąć.

Kupując szafę, warto zwrócić uwagę na układ wnętrza i dopasować go do swoich potrzeb – niektórzy potrzebują drążków do rozwieszanie koszul czy garniturów, inni preferują półki.

Szafa w salonie? Jak znaleźć odpowiedni model

Planując aranżację mieszkania, najwięcej uwagi poświęcamy zwykle salonowi. W reprezentacyjnym wnętrzu dominują meble typowo wypoczynkowe oraz jadalniany stół, tworząc przestrzeń do rodzinnych i towarzyskich spotkań. Jednak dla wielu przypadkach salon staje się również sypialnią rodziców. Wówczas szafa staje się niezbędna i powinna jak najlepiej komponować się z resztą wyposażenia.

W niewielkich wnętrzach zawsze sprawdzają się szafy z lustrem. Jeśli salon ma nowoczesny charakter ciekawie będzie wyglądać wykończenie drzwi szafy szkłem Lacobel. Szafę dla siebie znajdą też zwolennicy klasyki i prostoty, bo płyty laminowane dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych naturalnego drewna.

Najpopularniejsze telefony w 2021


Previous post Prawko 2020: ile kosztuje kurs na prawo jazdy?
Next post Kołdra – puch, pierz czy wełna? Którą wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social profiles