Sześciolatki wyruszają do szkoły. Propozycje wydawnictw edukacyjnych.


Lekcje na wesoło. Rewolucja w nauczaniu.

Drobiazgowo opracowany przez fachowców cykl „Wesoła szkoła i przyjaciele”, przeznaczony do edukacji wczesnoszkolnej, stworzono po to, by wydajnie i twórczo pracować z dziećmi o nieusystematyzowanej jeszcze wiedzy i nierównych możliwościach edukacyjnych. Pozwala on na prowadzenie lekcji przy użyciu metod czynnościowych i manipulacyjnych, zaś bogata oprawa metodyczna umożliwia nauczycielom zastosowanie bardzo ciekawych scenariuszy zajęć, które mają szanse bez reszty zaabsorbować świeżo upieczonych uczniów szkoły podstawowej. Do kompletu można również nabyć tzw. kuferek do nauki i zabawy ucznia. W nim wasze dzieci znajdą mnóstwo ekscytujących gadżetów do poznawania świata, choćby takich jak miarka, lupa, klocki i centymetr. Cykl „Wesoła szkoła i przyjaciele” pozwala bez problemów zrównać szanse edukacyjne uczniów w pierwszych latach ich nauki, poprzez zindywidualizowanie procesu nauczania i stopniowanie trudności, a także technikach uczenia opierających się przede wszystkim na aktywności i osobistych doświadczeniach.

 

Całość zestawu wydaje się odpowiednim wyborem także ze względu na wielorakie możliwości, które oferuje nauczycielom: przedstawiany tu szerzej cykl edukacyjny zawiera bowiem jeden z najbardziej szczegółowych zestawów pomocy metodycznych do codziennej pracy, dostępnych wśród nowości wydawniczych. W jego ramach nauczyciele mogą korzystać z 5 przewodników do każdej klasy, poradnika do zajęć komputerowych, kompletu CD, kuferka z pomocami edukacyjnymi i karty do badania umiejętności, wraz z poradnikiem. Dodatkowym plusem jest fakt, że nauczyciel prowadzący zajęcia ma do dyspozycji opowiadania, które można odtworzyć na CD, a dla starszych klas również scenariusze zajęć matematycznych.

Nie dziwi zatem, że po dokładnym zapoznaniu się ze wszystkimi zaletami tej, niewątpliwie atrakcyjnej nowości edukacyjnej, wprowadzonej do programu nauczania, rodzice tegorocznych pierwszaków mogą odetchnąć z ulgą i z nadzieją, bez lęku wyglądać zbliżającego się wielkimi krokami, 1 września.

Źródło zdjęcia: http://www.wsip.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *