Tablica manipulacyjna – sposób na połączenie nauki z zabawą

Przyszli rodzice z niecierpliwością oczekują dnia, w którym ich dziecko przyjdzie na świat. Wiedzą jak ważny jest to moment i chcą się do niego jak najlepiej przygotować. Nie jest to łatwe zadanie, szczególnie dla rodziców pierwszego dziecka.

Jedną z sprawdzonych metod jest przygotowanie listy, na której znajdą się przedmioty niezbędne w domu, kiedy pojawi się w nim nowy domownik. Każdy rodzic chce dla swojego malucha jak najlepiej, dlatego często kierując się radami innych oraz atakującymi go z każdej strony reklamami, dokonuje nie do końca przemyślanych zakupów. Warto pamiętać o tym by nie zasypywać dziecka zabawkami, ważniejsze od ilości, jest to by były dobrej jakości oraz posiadały walory edukacyjne. Jest to ważne szczególnie w przypadku małych dzieci, które codziennie rozwijają swoje umiejętności. Warto im w tym pomóc np. poprzez zakup zabawki edukacyjnej.

W jaki sposób tablice manipulacyjne wspierają rozwój Twojego dziecka?

Rodzice mający więcej niż jedno dziecko, wiedzą jak bardzo ich pociechy lubią bawić się przedmiotami codziennego użytku. Szczególnie dotyczy to dzieci w wieku 1-3 lat. Plastikowe opakowanie po lodach, koraliki mamy to tylko przykłady przedmiotów którymi bawią się maluchy. Zabawką która wykorzystuje zainteresowanie dzieci przedmiotami codziennego użytku jest tablica manipulacyjna.

Jest to prosta w budowie zabawka edukacyjna. Składa się z podstawy, którą często jest deska z drewna sosnowego oraz przymocowanych do niej za pomocą metalowych wkrętów, przedmiotów które za zadanie mają wzbudzić zainteresowanie dziecka.

Tablica manipulacyjna - sposób na połączenie nauki z zabawą

Tablice różnią się od siebie, mają różne kształty, kolory, łatwo można podzielić je na te, skierowane dla chłopca i dziewczynki. Tablica w kształcie misia czy księżniczki? Nie ma problemu, każdy rodzic znajdzie coś dla swojej pociechy. Różnorodne są również elementy mocowane do tablic manipulacyjnych, można na nich znaleźć trąbki, dzwonki rowerowe, łańcuszki, koraliki, wtyczki, przełączniki, drewniane labirynty, lusterka, mała ledowe żarówki i wiele innych. Dzięki bogactwu elementów, którymi dziecko może bawić się korzystając z tablicy manipulacyjnej, w sposób bezpieczny poznaje świat, bawiąc się przedmiotami na co dzień dla niego niedostępnymi.

Zabawa tablicami manipulacyjnymi wspomaga rozwój motoryczny dziecka, a przy okazji gwarantuje zabawę na długie godziny.

Jak dokonać wyboru tablicy manipulacyjnej?

Ile lat musi mieć dziecko by dostać swoją pierwszą tablice manipulacyjną? Odpowiedź nie jest prosta, dzieci rozwijają się w różnym tempie. Przy dokonywaniu decyzji o zakupie, należy wziąć pod uwagę dwa podstawowe kryteria. Jeżeli nasza pociecha siedzi i potrafi skupić uwagę na jednej czynności przez dłuższą chwilę, to można założyć że nastał moment na dokonanie zakupu.

Wielkość, kształt, kolor to kwestia indywidualnego wyboru. Warto zwrócić uwagę na to, by tablica manipulacyjna posiadała odpowiednie certyfikaty. Tylko zabawka z certyfikatem bezpieczeństwa, gwarantuje bezpieczną zabawę, a to w przypadku małych dzieci jest najważniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *