Tanie pomysły na niesamowity ogród – zrób to sam

Szukasz pomysłów na tani ogród? To łatwiejsze, niż myślisz. Sprawdź kilka szybkich rozwiązań, które pomogą Ci zaoszczędzić pieniądze, a jednocześnie sprawią, że Twoja przestrzeń zewnętrzna będzie wyglądać fantastycznie, co z kolei pozwoli Ci spędzić więcej czasu na cieszeniu się świeżym powietrzem lub podnieść wartość nieruchomości.

Wypróbuj te proste, budżetowe pomysły na ogród, idealne dla patio, małych ogrodów i przestrzeni zewnętrznych każdego kształtu i rozmiaru.

Efekt farby

Zdziwisz się, jak bardzo farba może odmienić stary płot i stworzyć efektowne tło dla zieleni i roślin. Jaki kolor powinieneś wybrać? Aby uzyskać dramatyczny wygląd, wybierz czerń.

Głębia, jaką daje ten kolor, jest magiczna dla projektantów ogrodów; pomaluj płot na czarno i zniknie, szopa przestanie rzucać się w oczy, a stara ławka nagle stanie się szykownym punktem centralnym. To świetny pomysł na ogród, jeśli chcesz uzyskać natychmiastowy efekt. Nie zapominaj, że malując doniczki z roślinami, możesz nadać im nowe życie. Zobacz oferty domów z ogrodem https://www.ogloszenia24m.pl/nieruchomosci/domy/sprzedam/

Hoduj z nasion

Bez wątpienia najtańszym sposobem na stworzenie kwitnącego ogrodu jest wysianie nasion. Niezależnie od tego, czy są to nasiona kwiatów, czy warzyw, pamiętaj o sprawdzeniu wielkości paczki z nasionami, ponieważ niektóre zawierają znacznie więcej nasion, niż mógłbyś wysiać w ciągu roku w przeciętnym ogrodzie.

Rozsadzanie roślin

Ekonomicznym sposobem na zapełnienie kwietnika wspaniale wyglądającymi roślinami jest kupienie bylin, które możesz podzielić. Może to brzmieć jak zaawansowany poziom ogrodnictwa, ale tak naprawdę nie jest. Sprawdzi się w przypadku bylin tworzących kępy, takich jak geumy, astry i wytrzymałe pelargonie. Po prostu wyjmij roślinę z doniczki i podziel ją na dwie lub trzy części, z których każda będzie miała łodygi i korzeń. Wykop dołek i posadź każdą część w swoim kwietniku. W następnym roku, gdy rośliny się rozrosną, możesz je wykopać i ponownie rozdzielić, aby uzyskać jeszcze więcej roślin.

Nadaj zieleni kształt

Prostym i niedrogim sposobem na przekształcenie ogrodu jest przycięcie trawnika do jasno określonego kształtu – czegoś w rodzaju koła, kwadratu lub podłużnego. Zaznacz go sznurkiem i użyj szpadla, aby usunąć nadmiar trawy. Nie jest to trudne zadanie i powinno zająć tylko jedno popołudnie.

Stwórz przytulną przestrzeń na zewnątrz

Przedłużeniem naszych domów są przestrzenie zewnętrzne, które stają się „pokojami”, dlatego też istnieje potrzeba przeniesienia tego przytulnego uczucia do ogrodu. Łatwym sposobem na to jest zainwestowanie w dywanik zewnętrzny. Wprowadzi on do przestrzeni trochę osobowości dzięki kolorowi lub odważnemu wzorowi, a także pomoże w jej strefowaniu. Wiele ciekawych pomysłów w serwisie ogloszenia24m.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *