W dzisiejszych czasach wiele osób zastanawia się nad terapią. Przede wszystkim myślą o tym osoby, które pochodzą z rodzin dysfunkcyjnych. Mają one wiele trudności w życiu codziennym. Przeczytaj artykuł i dowiedz się na temat terapii DDD Warszawa.

Jakie trudności w życiu mają dorosłe dzieci z rodzin dysfunkcyjnych?

Osoby DDD mierzą się z szeregiem problemów w swoim dorosłym życiu. Bardzo często pojawia u nich się: słabe samopoczucie, objawy depresji oraz stałe poczucie lęku, wstydu oraz winy. Zazwyczaj takie osoby zmagają się też z ciągłym poczuciem niepokoju, irracjonalnym myśleniem oraz trudnościami w podejmowaniu decyzji. Mają również problemy w kontaktach z najbliższymi. Często boją się wchodzić w relacje międzyludzkie bądź mają problemy z utrzymaniem pracy. Najlepszą formą pomocy dla osób, które wychowały się w rodzinach dysfunkcyjnych, jest terapia grupowa. W trakcie takiego procesu terapeutycznego osoby te mają szansę na kontakt z innymi, którzy przeżywają podobne trudności.

DDD Warszawa – kiedy dołączyć?

W momencie, gdy stale zmagamy się z niskim poczuciem własnej wartości oraz obawiamy się bliskich relacji, należy pomyśleć o podjęciu terapii. Taka terapia będzie również dobra dla osób, które stale wracają do przeszłości oraz rozpamiętują to, co działo się w domu rodzinnym. Osoby DDD wyjątkowo często poświęcają się dla drugich osób, zapominając w tym o sobie.

Dla wielu z nich udział w terapii może odmienić ich życie. Będą mogli wreszcie zapomnieć o ciągłym lęku, niepewności oraz wstydzie. Terapia odbywa się w przyjaznym środowisku, gdzie osoba DDD otrzyma wiele akceptacji oraz zrozumienia.

Terapia grupowa DDD Warszawa

Terapia grupowa DDD ma charakter zamknięty, jej uczestnicy tworzą niedostępną dla innych grupę, od momentu podjęcia leczenia. W skład tej grupy wchodzi terapeuta oraz jej kilkunastu członków. Zazwyczaj sesje odbywają się zawsze w ten sam dzień i trwają określony czas. Każdy uczestnik powinien mieć świadomość, że nie można opuszczać żadnej z sesji.

Natomiast uczestniczenie w terapii daje uczestnikom mnóstwo korzyści. Otrzymują oni bardzo wiele wsparcia społecznego oraz interakcji, które zmniejszają poczucie izolacji. Poza tym osoby, które uczęszczają na terapię uczą się radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz łatwiej podejmują decyzję. Regularne uczestniczenie w spotkaniach poprawia samopoczucie oraz łagodzi różne lęki. Każdy uczestnik czuje się ważny i ciągle uczy się nowych rzeczy o sobie. Osoby, które są zainteresowane taką formą terapii, mogą zajrzeć na stronę https://rodzinaodnowa.waw.pl/dda-ddd/, gdzie uzyska się wszystkie najpotrzebniejsze informacje.

Fotografia – Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *