Wakacje w dobrym klimacie

Zbliżający się środek lata szczególnie sprzyja myślom o słonecznych plażach i zimnych drinkach z parasolką, a zdjęcia hoteli oglądane w katalogach, wywołują uśmiech na zapracowanych twarzach

Wymarzone wakacje
Dziś, szczególnie w wielkich miastach, coraz więcej czasu spędza się w pracy. Dlatego upragniony wypoczynek musi być dobrze zaplanowany, by całkowicie spełnić nasze oczekiwania. Jeśli pogoda nie dopisze, przynajmniej hotel powinien być wygodny i, co najważniejsze latem, odpowiednio klimatyzowany.

Niezwykle istotne dzisiaj, nie tylko dla mieszkańców metropolii, jest zdrowe, nawilżone powietrze, które wdychamy w trakcie urlopu. To z kolei, poza otaczającą zielenią, gwarantują nam klimatyzatory znajdujące się w pokojach hotelowych.

Często zdarza się jednak, że dobrze chłodząca klimatyzacja może zaszkodzić. Dlaczego? Z powodu bakterii, które gromadzą się w niewymienianych filtrach.

Najważniejsze dziecko
Dzięki stosowaniu w wentylatorach różnych filtrów, powietrze oczyszczane jest z kurzu, pyłków i roztoczy oraz jonizowane ujemnie. Jonizacja ma wyeliminować szkodliwy wpływ urządzeń elektronicznych, które znajdują się w danym pomieszczeniu. Zdrowe i nawilżone powietrze jest szczególnie ważne w momencie, kiedy podróżujemy z małym dzieckiem. Dlatego wiele hoteli posiada dzisiaj specjalne pokoje, przystosowane nawet dla niemowląt. Montowana w nich klimatyzacja pochłania nie tylko wszelkie zanieczyszczenia, ale i nieprzyjemne zapachy. Dodatkowo, przy odpowiedniej dbałości o jej czystość i stan techniczny, staje się bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób cierpiących na alergie. Podczas podejmowania decyzji odnośnie hotelu, w którym spędzimy urlop, niezwykle ważne jest zatem, by upewnić się, że pokoje posiadają odpowiednią klimatyzację. Odpowiednią, to znaczy z regularnie wymienianymi filtrami.

Szczególnie dla alergików
Firma LARS, producent wielu urządzeń poprawiających komfort cieplny, w swej ofercie posiada klimatyzatory ścienne, ścienno-sufitowe oraz kasetonowe. Mają one zastosowanie w różnego typu pomieszczeniach – hotelach, domach czy firmach.

– Specjalne bio-filtry, które są elementem każdego urządzenia, unieszkodliwiają ponad 95 procent bakterii oraz wyłapują 99 procent kurzu z powietrza, informuje Paweł Kulpa z firmy LARS. – Jonizatory natomiast, neutralizują jony dodatnie wypełniając pomieszczenie odświeżającym naturalnym powietrzem. Wszelkie pyłki, dymy czy kurz unoszący się w pomieszczeniu, eliminowane są poprzez specjalny kolektor plazmowy – dodaje. W efekcie klimatyzator taki nie tylko oczyszcza i odświeża atmosferę, ale i pozytywnie wpływa na dolegliwości alergików. Warto dodać, iż dodatkowa funkcja restart uruchamia urządzenie w przypadku chwilowego zaniku prądu.

Czy wiesz, że…?

Przy stopach powinno być cieplej
Klimat wielkich miast wpływa na nas stresująco nie tylko w trakcie wakacji. Dla dobrego samopoczucia istotny jest odpowiedni rozkład temperatur. Na wysokości głowy pożądany jest przedział 18 – 20°C, a przy stopach 24 – 26°C. Odpowiednia regulacja powietrza w pomieszczeniu poprawia jego mikroklimat, przez co i polepsza nasz komfort. Jeśli sami decydujemy się na zakup takiego urządzenia, jego wybór powinien być przemyślany. Należy zwrócić uwagę na powierzchnię przestrzeni, ekspozycję na światło słoneczne, ilość okien i drzwi, liczbę przebywających w środku osób, a także wytwarzanie ciepła przez urządzenia elektroniczne. Nie zapominajmy jednocześnie o profesjonalnym montażu tych, jakże potrzebnych latem, regulatorów temperatury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *