Objawy choroby
Pacjenci dotknięci tą dolegliwością uskarżają się,  że nie mogą zgiąć lub wyprostować palca bez nieprzyjemnego odczucia bólu, któremu towarzyszy charakterystyczne przeskakiwanie tzw. objaw palca trzaskającego. Schorzenie to jest dla pacjentów na tyle dotkliwe, że uniemożliwia wykonywanie nawet prostych prac domowych jak sprzątanie czy gotowanie.

W krańcowym stadium choroby czynne prostowanie palca jest niemożliwe. Chory nie może sam wykonać ruchu wyprostowania zgiętego palca i musi pomagać sobie prostując palec przy użyciu drugiej ręki. Pod wpływem zmian chorobowych dochodzi do przerostu włóknistego pochewki zginaczy oraz do zgrubienia w  obrębie ścięgna zginacza – tłumaczy dr n. med Jacek Magnuszewski z Medical Magnus. Zdarza się, iż ścięgno ulega trwałemu zaklinowaniu powodując unieruchomienie palca w zgięciu – dodaje. Jedną z najczęstszych przyczyn tego schorzenia mogą być mikrourazy tj. upadki, uderzenia, stłuczenia w obrębie dłoni. Palec „trzaskający”  może także towarzyszyć reumatoidalnemu zapaleniu stawów.

Jak leczyć?
Najskuteczniejszą metodą leczenia jest zabieg operacyjny. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym, a polega na przycięciu pochewki i uwolnieniu ścięgna odpowiadającego za ruch zgięcia palca. Specjaliści z Kliniki Medical Magnus przekonują, że zabieg jest mało inwazyjny, a przynosi pacjentom radykalną poprawę. Od pierwszego dnia po zabiegu rozpoczyna się proces rehabilitacji, umożliwiający powrót do pełnej bezbolesnej funkcji palców.  Długość procesu rehabilitacji jest uzależniona od zaawansowania choroby. Warto skorzystać z tej formy leczenia, gdyż jako jedyna gwarantuje powrót do pełnej sprawności dłoni.

Medical Magnus to nowoczesne, wielospecjalistyczne centrum medyczne. Powstało
w 1987 r., jako jedna z pierwszych prywatnych placówek w Łodzi. Klinika specjalizuje się w ortopedii, rehabilitacji i traumatologii sportowej.

W centrum działa Oddział Szpitalny i ambulatorium Chirurgii Ortopedyczno – Urazowej, w których wykonywane są zabiegi z zakresu artroskopii stawów, operacje uszkodzeń narządu ruchu oraz operacje naprawcze i korekcyjne. W najbliższym czasie w Klinice będzie również wykonywana protezoplastyka kolan i bioder.

Medical Magnus oferuje pełną gamę zabiegów z zakresu fizykoterapii, kinezyterapii i masażu. Kadra medyczna Medical Magnus ma wieloletnie doświadczenie w leczeniu i rehabilitacji sportowców.

Placówka jest wyposażona w światowej klasy sprzęt medyczny i rehabilitacyjny. W Medical Magnus po raz pierwszy w Polsce zastosowano nowatorską metodę leczenia przeciążonych stawów kolanowych oraz oderwanego przyczepu mięśnia dwugłowego ramienia przy pomocy własnych komórek macierzystych pacjenta

Medical Magnus mieści się przy ul. Kopernika 38 w Łodzi. Placówka jest otwarta w godzinach: 8.00 – 20.00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *