Wielorazowe pieluszki bambusowe – jedna rzecz, kilka zastosowań!

Moda na używanie pieluszek wielorazowych wraca na dobre. Coraz więcej osób chętniej sięga po pieluchy wielorazowe niż po klasyczne jednorazówki. Trudno się dziwić. To nie tylko działanie proekologiczne, ale też oszczędność pieniędzy. Jednak nie wszyscy wiedzą, że pieluszek wielorazowych można używać nie tylko do przewijania niemowlaków. Jakie inne zastosowanie mają niektóre wielorazówki?

Pieluchy wielorazowe – najważniejsze zalety

Moda na używanie popularnych jednorazówek powoli ustępuje miejsca trendowi wybierania wielorazowych pieluch. Dlaczego to drugie rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością? Jest kilka powodów. Po pierwsze, pieluszki wielorazowe to rozwiązanie proekologiczne.

Można ich używać wielokrotnie i przekazywać kolejnym dzieciom. Po drugie, koszty zakupu wielorazówek są dużo niższe w porównaniu z kwotą, jaką trzeba zapłacić za jednorazówki. Oszczędności będą rosnąć wraz z liczbą dzieci, która skorzysta z jednego kompletu pieluszek.

Po trzecie, wielorazówki są wykonywane z delikatnych materiałów, dlatego nie podrażniają nawet bardzo wrażliwej skóry. I w końcu po czwarte, używanie ich jest tak samo proste, jak używanie jednorazówek.

Pieluszka bambusowa w formie chusty

Oprócz tradycyjnych wielorazówek warto korzystać również z wielorazowych pieluszek-chust bambusowych. To wielofunkcyjny gadżet, który przyda się w codziennej pielęgnacji malucha.

Lekki kocyk

Pieluszka może posłużyć za lekki kocyk w upalne dni, kiedy maluch ma drzemkę. Przyda się również podczas spaceru, gdy dziecko jest w wózku. Można nią przykryć dziecko lub wykorzystać w roli osłony przed słońcem.
Otulacz

Pieluszka bambusowa doskonale sprawdzi się w roli otulacza tuż po kąpieli niemowlaka. Można nią nie tylko wytrzeć malca, ale też zawinąć w nią dziecko, by ochronić je przed chłodem.

Podkład lub prześcieradło

Wielorazowa pieluszka to świetny zamiennik dziecięcego prześcieradła. Z powodzeniem można ja również wykorzystać jako podkład podczas przewijania malca.

Śliniaczek lub chusteczka

Jeśli szukasz idealnego śliniaczka, wybierz pieluszkę bambusową. Dzięki temu, że jest chłonna i delikatna, dobrze sprawdzi się w tej roli. Tego rodzaju pieluszka to także świetny zamiennik bawełnianej chusteczki. Przyda się po karmieniu malca. Wtedy warto ją rozłożyć na ramieniu i oprzeć o nią główkę dziecka. Dzięki temu, będzie można uniknąć plamy na ubraniu, gdy niemowlakowi się odbije.

Zabawka

Wykonując na niewielkiej pieluszce kilka małych supełków, można w prosty sposób wykonać gryzak dla dziecka. Pieluszka może również posłużyć do prostej zabawy z maluchem, polegającej na dynamicznym zakrywaniu i odsłanianiu twarzy.
Jak widać, pieluszki bambusowe znajdują zastosowanie w wielu obszarach. Zatem zawsze warto pamiętać o tym, by znalazły się w wyprawce dla niemowlaka.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.