Decydując się na wczasy z małym dzieckiem musisz przygotować odpowiedni plan. Narażanie malucha na wielogodzinną podróż w gorącym samochodzie, brak przystanków oraz korzystanie z wątpliwej jakości pól namiotowych nie będzie najlepszym pomysłem. Szalone wakacje autostopem to również niedobry pomysł. Chcąc podróżować z dzieckiem warto przemyśleć nie tylko kierunek wakacyjnych wojaży, ale też sposób spędzania wolnego czasu.

Miejsce i czas

Znalezienie odpowiedniego miejsca na wakacje wcale nie jest taki proste. Podróżując z małym dzieckiem, staraj się wybierać kraje bezpiecznie i przyjazne rodzinom. Na początek idealne będą południowe tereny Europy: Hiszpania, Włochy, Grecja czy Portugalia. Bez względu na to, czy wyjazd organizujesz sama, czy korzystasz z oferty biura podróży, wybierz miejsce, które jest przeznaczone dla rodzin z dziećmi – pensjonat bądź rodzinny hotel albo kurort przeznaczony na rodzinne wakacje. Warto korzystać z porad znajomych oraz dokładnie czytać opisy na stronie www oraz forach. Warto też dopasować czas podróży do możliwości malucha. Jeśli podróżujesz samochodem, postaraj się większą część podróży odbyć nocą. Jeśli wybierasz samolot, dopasuj godziny wylotu możliwie tak, aby uniknąć budzenia dziecka w środku nocy.

Przygotuj się do podróży

Pakowanie walizki na romantyczny wyjazd we dwoje, a pakowanie walizki na rodzinne wakacje nie mają ze sobą nic wspólnego. Jest to szczególnie istotne, kiedy podróżujesz samolotem. Bagaż główny nie stanowi problemu. Najważniejszy jest bagaż podręczny. Najczęściej linie lotnicze nie robią problemów z mlekiem i kaszkami, należy jednak pamiętać, że ilość musi być dostosowana do czasu lotu. Jeśli przygotujemy zbyt dużą porcję, musimy liczyć się z tym, że zostanie ona skonfiskowana. Innym problemem są płyny, gdzie obowiązuje limit 100 mililitrów. Warto o tym pamiętać i najlepiej kupić picie po kontroli, w strefie bezcłowej. Jeśli dziecko po raz pierwszy będzie podróżować samolotem, warto opowiedzieć o locie i odpowiednio przygotować malucha do podniebnej przygody. Do samolotu można zabrać tablet z ulubioną bajką. Pozwoli to zająć pociechę podczas dłuższej podróży.

Wszystko wliczone

Osobom, które podróżują z małym dzieckiem po raz pierwszy, poleca się wybieranie opcji z pełnym wyżywieniem. Warto dokładnie przejrzeć oferty biur podróży, np. Rainbow Tours oferuje urlop all inclusive w Portugalii, z pełnym wyżywieniem i atrakcjami animatora – w sam raz dla małych dzieci. Duże obiekty hotelowe często gwarantują liczne gry i zabawy, place zabaw, brodziki i inne miejsca przeznaczone specjalnie dla najmłodszych. Opcja all inclusive jest szczególnie polecana rodzicom niejadków. Duży wybór dań sprawia, że dziecko chętnie zdecyduje się na potrawę, na którą będzie miało ochotę. Dodatkowym plusem jest darmowy dostęp do napojów i deserów, przez 24 godziny na dobę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *