Zadbaj o zdrowie – zaszczep się!

Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji Żółty Tydzień w marcu (I dawka) przypominamy, że od 17 do 28 września przypada termin podania drugiej i zarazem ostatniej dawki szczepionki przeciwko WZW typu A oraz trzeciej przeciwko WZW typu B. Osoby, które zaszczepiły się szczepionką skojarzoną, uodparniającą na oba typy wirusów jednocześnie, również powinny przyjąć ostatnią – trzecią dawkę. Kolejne szczepienia można przyjąć w tych samych punktach biorących udział w Żółtym Tygodniu, których adresy znajdują się na stronie zoltytydzien.pl, szczepienia.pl oraz pod numerem infolinii 0 801 109 509. Należy pamiętać, że tylko przyjęcie pełnego cyklu szczepień, zapewnia długotrwałą ochronę przed zachorowaniem na wirusowe zapalenie wątroby.

Wirusowe zapalenia wątroby, czyli tzw. żółtaczka pokarmowa (typ A) i wszczepienna (typ B), wciąż stanowią poważny problem zdrowotny i należą do najpoważniejszych chorób zakaźnych. Wirus zagraża każdemu, kto nie jest zaszczepiony, dlatego tak ważną rolę odgrywa wiedza na temat choroby, świadomość, w jaki sposób można jej uniknąć oraz przekonanie o zaletach skorzystania z nowoczesnych szczepień, które na wiele lat skutecznie zabezpieczą i uodpornią organizm.

Punkty szczepień oferują szczepionkę skojarzoną, uodparniającą przeciwko obu typom wirusa (podaje się 3 dawki szczepionki – drugą dawkę po miesiącu od szczepienia, a trzecią po 6 miesiącach od pierwszego szczepienia) oraz szczepionki pojedyncze: przeciwko WZW typu A (w 2 dawkach, drugą podaje się między 6 a 12 miesiącem od pierwszego szczepienia) i WZW typu B w standardowym schemacie szczepienia: 0, 1, 6 miesięcy.

Dokładne ceny szczepienia i czas trwania akcji są ustalane indywidualnie przez punkty szczepień. Sugerowana cena podczas Żółtego Tygodnia jest o około 20-30% niższa niż w ciągu roku. Warto skontaktować się wcześniej z wybranym punktem, ustalić koszty i umówić się na szczepienie.

Więcej informacji oraz adresy punktów szczepień można uzyskać pod numerem infolinii Wszystko o Szczepieniach 0 801 109 509, czynnej od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 19.00 (koszt połączenia to jeden impuls według taryfy operatora). Adresy wszystkich punktów szczepień znajdują się na stronach www.zoltytydzien.pl i www.szczepienia.pl.

***
Dodatkowe informacje:
Biuro prasowe GSK "Zaszczep Zdrowie"
Agnieszka Sobczak, (22) 515 01 94, asobczak@compress.com.pl
Paweł Grabowski, (22) 515 00 08, pgrabowski@compress.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *