Zajęcia z robotyki dla dzieci – co mogą dać uczniowi?

Dodatkowych zajęć dzieci mogą mieć dzisiaj naprawdę wiele. Oferta przeznaczona zarówno dla maluchów, jak i starszych dzieci stale się rozbudowuje o kolejne zajęcia artystyczne, sportowe, gry logiczne. Na tym tle szczególnie ciekawą i popularną obecnie propozycję stanowi nauka robotyki.

Warsztaty dla dzieci z robotyki Poznań – dlaczego warto?

Robotyka to zajęcia przeznaczone zarówno dla małych, jak i nieco starszych dzieci. Zajęcia te to pierwszy stopień z zakresu programowania. Daje nie tylko świetną zabawę, ale i kompetencje, które dzieci mogą później dalej rozwijać podczas zaawansowanej nauki programowania.

Zajęcia z zakresu robotyki prowadzone są przede wszystkim dla dzieci w wieku 3-11 lat, choć zaawansowane zajęcia, które opierają się na nauce tworzenia aplikacji mobilnych (z uwzględnieniem ich designu, ergonomii, back-endu i logiki aplikacji) oraz lekcji programowania w języku Arduino C kierowane są także do nieco starszych uczniów (5-8 klasa szkoły podstawowej).

Kursy robotyki to przede wszystkim zajęcia, które najmłodsze dzieci oswajają ze światem programowania, robotów, tworzenia konkretnych aplikacji. Dzieci uczą się konstruowania i programowania robotów, poznają przy tym tak istotną wiedzę, jak tę dotyczącą zmiennych, funkcji, pętli warunkowych.

W wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym można na takich zajęciach zarazić dziecko zainteresowaniem robotami i programowaniem bez narzucania na nie jakiejkolwiek presji. W ten sposób, doskonale się bawiąc, poszerza ono swoje umiejętności informatyczne, matematyczne, ale i zdolności manualne.

Taki wstęp do nauki kodowania może się okazać bezcenny na dalszej drodze rozwoju dziecka.

Zajęcia z kreatywnego rozwiązywania problemów

Warsztaty dla dzieci z robotyki Poznań proponują zróżnicowane w zależności od wieku i poziomu zaawansowania ucznia kursy. Na samym początku, zajęcia dedykowane dla najmłodszych dzieci oswajają je przede wszystkim z pojęciem algorytmu przy pomocy fizycznych bloczków funkcyjnych i kodowania dotykiem.

Z czasem dzieci uczą się programowania, a program stopniowo jest rozszerzany o trudniejsze konstrukcje i wyzwania, takie jak na przykład zmienne. W końcu przychodzi czas na naukę kodowania. Wszystko to uczy jednak nie tylko kompetencji matematyczno-informatycznych, choć te oczywiście także są ważne.

Przede wszystkim zajęcia z robotyki dla dzieci w Poznaniu rozwijają wyobraźnię, uczą logicznego myślenia. Pomagają szybciej dostrzegać problem i sposób jego rozwiązania. Dzieci uczą się w ten sposób w gronie rówieśników rozwiązywania problemów, pracy projektowej. Te dodatkowe zajęcia poszerzają więc ich kompoterencmje w bardzo szerokim zakresie.

Previous post Szumiący króliczek Moonie dla niemowląt i małych dzieci
Next post Zaparcia w podróży – jak sobie z nimi poradzić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social profiles