Żaluzje drewniane: pytamy eksperta o ich największe zalety

Zarówno w nowoczesnych, jak i w tych bardziej klasycznych wnętrzach, żaluzje drewniane przeżywają prawdziwy renesans. To połączenie sprawdzonej i cenionej przez domowników funkcjonalności, z dekoracyjnym i bardzo uniwersalnym charakterem drewna. O największych zaletach tych produktów opowiedział nam specjalista z master.kalisz.pl.

Żaluzje drewniane 25 mm – uniwersalne i praktyczne zarazem

Wielką zaletą, która wyróżnia żaluzje drewniane 25 mm i 50 mm jest ich uniwersalny charakter. Łatwo wkomponować je praktycznie w każdy typ pomieszczenia, jeśli chcemy, wtopią się w aranżacje i ładnie ją uzupełnią.

Żaluzje drewniane 25 mm cechują się węższymi lamelkami, żaluzje drewniane 50 mm są zaś dwukrotnie szersze w tym aspekcie, więc dają nieco inne możliwości kompozycyjne.

Większe lamelki świetnie sprawdzają się np. w jadalniach i kuchniach, gdzie drewno lepiej współgra z blatami, stołami i krzesłami.

Żaluzje drewniane 50 mm – praktyczne porównanie z aluminium?

Warto wiedzieć, że drewno to materiał biodegradowalny, jest ekologiczny, trwały, wieloletni itd. W dobie życia w sposób zrównoważony, klienci firmy Master z Kalisza (www.master.kalisz.pl) sami pytają o żaluzje drewniane 50 mm, kosztem ich aluminiowych odpowiedników. Ich dekoracyjny charakter to jedno, natomiast kwestią cenioną przez Polaków staje się dzisiaj trwałość i materiał z grupy eko. Żaluzje drewniane na wymiar spełniają te wymagania.

Drugą istotną różnicą pomiędzy tym, co mogą zaoferować żaluzje drewniane 50 mm w stosunku do aluminiowych, jest reakcja na promieniowanie słoneczne.

O ile od strony pomieszczenia, zwracamy uwagę na design i estetykę, o tyle od strony zewnętrznej, żaluzje drewniane 50 mm spełniają swoją fundamentalną funkcję, czyli chronią wnętrze przed nadmiernym promieniowaniem, tak światłem samym w sobie, jak i ciepłem. Stale i tworzywa nagrzewają się i wtórnie emitują ciepło do pomieszczenia, podczas gdy żaluzje drewniane na wymiar nie absorbują tak ciepła.

Żaluzje drewniane na wymiar – masa możliwości w dobrych cenach

Dzięki szerokiej ofercie na polskim rynku oraz możliwości seryjnej produkcji, żaluzje drewniane na wymiar stają się w naszym kraju bardzo popularne. Powiedzieliśmy już kilka słów o ich funkcjonalności oraz możliwościach aranżacyjnych, trzeba jednak również docenić ich wielką dostępność i dość stabilną cenę na rynku.

Gdzie kupić żaluzje drewniane? Sklep internetowy to dzisiaj oczywisty wybór, głównie dlatego, że spośród dziesiątek różnych modeli możemy wybrać najlepszą dla siebie ofertę pod kątem produktowym i cenowym – wszystko w kilka chwil, za pomocą kilku kliknięć.

W master.kalisz.pl jednym z najczęstszych pytań jakie do nas trafiają, to jakie żaluzje drewniane wybrać: 25 mm czy 50 mm? Oczywiście różnica w szerokości lamelki to nie jedyna kwestia, którą warto brać pod uwagę przed zakupem. To dwa typowe modele, jednak całkowicie inne pod kątem montażu.

Żaluzje drewniane 50 mm montuje się na ścianie lub pod sufitem, ze względu na ich gabaryty i ciężar. Żaluzje drewniane 25 mm możemy już zamontować na listwie przy szybie lub na ramie okiennej, wkręcając w otwór lub przyklejając trwałą taśmą.

To, co osobiście zawsze podkreślam klientom, to design i wygoda, która jest, a to opinia jedynie subiektywna, po stronie szerszej lamelki. Żaluzje drewniane 50 mm po zwinięciu pozostawiają okno w pełnej kracie, dające dużo światła i poczucie dużej przestrzeni, nie wadzą przy otwieraniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social profiles