Zaparcia w podróży – jak sobie z nimi poradzić?

Trudności z wypróżnianiem są zjawiskiem niezwykle powszechnym i na różnych etapach życia mogą przytrafić się każdemu. Dla wielu osób momentem, w którym muszą się zmierzyć z tą dolegliwością, jest podróż.

Zaparciom w podróży zazwyczaj towarzyszy bardzo silny dyskomfort. Dlatego w przypadku ich wystąpienia warto skorzystać z metod, które pozwolą pozbyć się uciążliwych dolegliwości i poprawić samopoczucie. Skąd się biorą zaparcia w podróży i w jaki sposób z nimi walczyć? Sprawdźmy.

Zaparcia a podróż

Zaparcia, inaczej trudności z wypróżnianiem, wywołują szereg nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak m.in.: bóle brzucha, wzdęcia, uczucie ciężkości. Dlatego uznawane są za źródło silnego dyskomfortu, który w przypadku ich długotrwałego utrzymywania się, może się nasilać. Przyczyną odpowiedzialną za ich występowanie najczęściej jest niewłaściwa dieta oraz prowadzenie siedzącego trybu życia. Te czynniki sprawiają, że bardzo wiele osób boryka się z problemem zaparć niemalże każdego dnia.

Trudności z wypróżnianiem bardzo często towarzyszą też wyjazdom. Dzieje się tak dlatego, że w czasie podróżowania zmianom ulega nie tylko sposób żywienia, ale też cały dobowy rytm dnia. Prowadzi to do zaburzeń pracy jelit, które skutkuje zwolnieniem tempa przemiany materii i w rezultacie nadmiernego gromadzenia mas kałowych w końcowym odcinku jelita grubego.

Jeżeli dodatkowo zachwianiu ulegnie gospodarka elektrolitowa organizmu, co niestety podczas urlopu jest zjawiskiem bardzo częstym, masy kałowe ulegają stwardnieniu, przez co ich przesuwanie w jelicie staje się jeszcze trudniejsze. Aby uniknąć tego rodzaju problemów, warto odpowiednio wcześnie przygotować się do podróży, pakując do plecaka lub walizki sprawdzony w walce z zaparciami lek Xenna Extra Comfort.

Xenna Extra Comfort – zapomnij o zaparciach i ciesz się wymarzonym urlopem

Trudności z wypróżnianiem podczas podróży można zwalczyć, stosując lek Xenna Extra Comfort (Xenna tabletki). Xenna Extra to lek o działaniu przeczyszczającym, zawierający składniki aktywne pochodzenia naturalnego usprawniające pracę jelit i ułatwiające wypróżnianie. Substancje czynne zawarte w preparacie uwalniane są dopiero w jelitach, przez co pozostaje on obojętny dla układu pokarmowego. Zamknięty w formie małych, łatwych do połknięcia, powlekanych tabletek lek jest dyskretny, dlatego idealnie sprawdza się na wyjeździe.

Xenna Extra dobrze radzi sobie z problemem zaparć o charakterze doraźnym. Pomimo tego, że jej zastosowanie przynosi względnie szybką ulgę, bo już po 8-10 godzinach od zażycia, lek w większości przypadków nie działa gwałtownie i nie wywołuje w ten sposób dodatkowych dolegliwości, chociażby w postaci silnych skurczów jelit. Pod wpływem działania leku masy kałowe zalegające w jelitach ulegają zmiękczeniu, przez co ich przesuwanie w świetle jelita i wydalenie staje się łatwiejsze, a problem z zaparciami doraźnymi zażegnany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.