Zestaw elektryczny do roweru, dzięki któremu przerobisz klasyczny rower!

Zastanawiacie się, jak samodzielnie zrobić profesjonalny, wydajny i wygodny w prowadzeniu rower ze wspomaganiem, który jednocześnie nie jest spalinową samoróbką? Z odpowiedzią śpieszy producent i dystrybutor z zibibike.pl, który oferuje zestawy elektryczne do roweru z opcją samodzielnego montażu. To sposób, jak niedrogo przerobić tradycyjny rower na e-bike, zwiększając przy tym znacząco zasięg, komfort i przyjemność z jazdy. Zdziwicie się jakie to proste…

 

Zestaw elektryczny do roweru – cena, co zawiera?

Za podstawowy zestaw elektryczny do roweru przyjdzie nam zapłacić nieco ponad 2 000 zł. Konwersja roweru na elektryczny polega na tym, aby zamontować i połączyć ze sobą kilka podstawowych elementów: silnik elektryczny do roweru, bateria z kontrolerem oraz przewody. Na zibibike.pl możecie wybrać jeden z gotowych zestawów, np. rowery elektryczne z napędem na przód proponowane są do jazdy miejskiej, zaś z napędem na tył, do jazdy terenowej. Znajdziecie tam także narzędzie do samodzielnego konfigurowania zestawów, by precyzyjnie dobrać każdy element do swoich potrzeb.

Jak przerobić rower na elektryczny?

Zestaw elektryczny do roweru ZibiBike zawiera intuicyjną instrukcję, która pozwoli wam krok po kroku przejść przez każdy etap tej konwersji. Przeróbka roweru na elektryczny zaczyna się od montażu silnika w piaście koła (przedniej lub tylnej). Zaplecenie silnika może być nieco problematyczne i czasochłonne, zwłaszcza, jeśli nie mamy doświadczenia w majsterkowaniu przy swoim jednośladzie. Dlatego też możliwe jest kupienie na zibibike.pl gotowego koła z zaplecionym silnikiem – wtedy wymienia się cały element, co trwa dosłownie kilka chwil.

Fot. Zestaw elektryczny od ZibiBike (przerobiony rower Romet)

Następnie przyjdzie nam zamontować baterię. Konwersja roweru na elektryczny z zestawem ZibiBike przewiduje dwa rodzaje baterii: typu bidon, oraz montowaną na bagażnik. Ta pierwsza montowana jest na uchwycie, na ramie roweru i zastępuje typową butelkę rowerową (nawet wprawne oko może mieć problem z ich odróżnieniem). Większe baterie do rowerów elektrycznych, pozwalające na zasięg przekraczający 100 km, instaluje się na stelażu, w miejscu bagażnika rowerowego. Silnik elektryczny do roweru oraz baterię łączą jeden lub dwa przewody. I … to wszystko! Wasz rower jest ma teraz napęd elektryczny.

Fot. Zestaw ZiBibike w przerobionym rowerze górskim

Czy warto przerobić rower na elektryczny?

Przeróbka roweru na elektryczny ma swoje oczywiste zalety. Pierwszym z nich jest komfort z jazdy. Nabranie prędkości nie wymaga od nas dużych nakładów sił. W jeździe miejskiej, np. do pracy lub szkoły, pozostajemy świeży i energiczni na resztę dnia. W przypadku dalszych wycieczek, napęd elektryczny do roweru pozwala nam pokonać większe trasy, a także problematyczne wzniesienia i trudny teren. Wielodniowe maratony rowerowe w plenerze są ostatnimi czasy bardzo popularne, wielu rowerzystów, by sprostać takim warunkom, stawia na zestaw elektryczny do roweru, który na wielogodzinnej trasie pozwoli złapać oddech i odpocząć mięśniom.

Rowery z napędem elektrycznym są również świetną alternatywą dla osób, które ze względu na wiek lub stan zdrowia nie mogą już korzystać ze swojego ulubionego jednośladu. Napęd elektryczny do roweru jest więc świetną opcją na dojazd do sklep, ogródka działkowego czy innego miejsca w okolicy, bez nadmiaru wykorzystanej siły. Jak widać zalet jest wiele – wystarczy po nie sięgnąć! O szczegóły pytajcie na zibibike.pl.

Najpopularniejsze telefony w 2021


Previous post Ciekawe prezenty na urodziny dziecka – jakie warto rozważyć?
Next post Sposób na siwe włosy bez koloryzacji? GR-7 Professional!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social profiles