Żłobek – inwestycja w rozwój dziecka

To ważne pytania i warto poświęcić chwilę na dłuższe zastanowienie się nad wyborem właściwej placówki. Dobry żłobek to inwestycja w rozwój naszych dzieci, dlatego trzeba znaleźć odpowiednie miejsce, doskonale przygotowane do przyjęcia małych gości, które umożliwi dobry start w życie.

Jak wygląda sytuacja w żłobkach państwowych a jak w żłobkach prywatnych?

Żłobek państwowy to pierwszy wybór większości młodych rodziców. Na pewno jest to wybór korzystny finansowo, ale już na samym początku rodzice stają przed innym problemem. Chodzi o dostępność żłobków i wolne miejsca, o które bardzo trudno. Za tym idzie kolejny problem, czyli duża ilość dzieci w danej placówce. Opiekunom trudno się skupić na każdym małym człowieku w sposób indywidualny.

 

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w żłobkach prywatnych. Wśród wielu ofert i możliwości wyróżniają się te placówki, które stawiają przede wszystkim na rozwój dziecka i jego bezpieczeństwo tak jak w żłobku Wesołe Koziołki z Poznania. Jest  to miejsce, w którym każdemu maluszkowi poświęca się maksimum uwagi. Żłobek przyjmuje dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3 lat, ale istnieje możliwość przedłużenia pobytu dziecka aż do 4 roku życia. Żłobek posiada odpowiednio przygotowaną przestrzeń, ogródek oraz wykwalifikowaną kadrę, którą cechuje pełne zaangażowanie w wykonywaną pracę oraz pasja. Poza właściwą kadrą i wyposażeniem żłobek Wesołe Koziołki cechuje także interesująca metoda, która pozwala na lepszy rozwój dziecka.

Metoda Montessori – indywidualny rozwój dziecka

Rodzice, wybierając wśród oferty żłobków prywatnych, szukają tych, które dają nie tylko bezpieczne i przyjazne dziecku środowisko, ale także skupiają się na rozwoju każdego malucha w sposób indywidualny. W żłobku Wesołe Koziołki w pracy z dziećmi wykorzystuje się metodę odpracowaną przez Marię Montessori

Pedagogika Montessori, autorstwa włoskiej pedagog, której metody cieszą się uznaniem na całym świecie, polega przede wszystkim na wspieraniu aktywnego indywidualnego rozwoju dziecka. Opiekun ma za zadanie obserwować każde dziecko i zwracać uwagę na tzw. fazy wrażliwe, które pojawiają się u dzieci. Chodzi tu o rozwój mowy, rozwój ruchowy oraz potrzebę samodzielności. W oparciu o obserwacje wychowawca proponuje dziecku ćwiczenia i zadania, dzięki którym możne ono robić kolejne kroki na drodze rozwoju. Zadania mają formę zabawy – dziecko ma radość, jest zaangażowane i chętne do wykonywania poszczególnych ćwiczeń. Zgodnie z założeniami metody Montessori, dziecko w sposób indywidualny przygotowywane jest do życia w otaczającym je świecie. Metoda ta ćwiczy u dzieci koncentrację, samodzielność, także w podejmowaniu decyzji, współpracę w grupie oraz umiejętność dokonywania obserwacji, która pomaga w poznawaniu otoczenia.

Który żłobek wybrać?

Chcąc posłać dziecko do żłobka, rodzice stają przed trudnym wyborem. Na pierwszym miejscu powinno być bezpieczeństwo i zdrowie dziecka. Dobrze też brać pod uwagę sposób, w jaki działa dana placówka i czy każdy podopieczny może liczyć na zindywidualizowane traktowanie. Pod tym względem lepszą decyzją będzie z pewnością umieszczenie potomstwa w żłobku prywatnym. Jeśli finanse na to pozwalają, to warto o tym poważnie pomyśleć.

 

Z uwagi na otwarcie dwóch nowych oddziałów w Wesołych Koziołkach przez pierwsze trzy miesiące cena promocyjna na czesne oraz wpisowe. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu 503 467 887.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *