Przemycamy warzywa

Zdrowe, racjonalne żywienie dzieci (jak i oczywiście całej rodziny) powinno się przede wszystkim opierać na zbilansowanych i regularnych posiłkach. Nie powinno w nich zabraknąć warzyw ani owoców. I tutaj zaczyna się najtrudniejsze. Jak bowiem przekonać szkraba do spożywania sporych ilości warzyw oraz owoców? Z pomocą przychodzą nam naturalne soki.

Sporządzane na bazie najlepszych warzyw i owoców soki mogą świetnie zastąpić porcję wspomnianych warzyw lub owoców. Przykładem idealnych naturalnych soków jest znana od pokoleń firma Bobo Frut (zgadza się – tymi samymi sokami poiły nas nasze mamy). Soki tej firmy produkowane są ze składników najlepszej jakości, a w ich składzie próżno szukać dodatku cukru czy też konserwantów.

naturlane-soki

Witaminy z butelki

Takimi naturalnymi sokami można częstować dzieci w każdym wieku. Przykładowo, wspomniana już wyżej firma Bobo Frut ma w swojej ofercie soki, które można podawać dzieciom już po ukończeniu przez nie czwartego miesiąca życia.

Wyjątkowo ciekawym pomysłem jest możliwość skomponowania takiego soku z wybranych przez siebie składników (tutaj znowu ukłon w stronę firmy Bobo Frut). Możemy wybrać ulubione owoce dziecka lub na odwrót – przemycić warzywa niejadalne według naszej latorośli. Takiego soku na pewno chętnie spróbują też i dorośli.


Zdrowe nawyki

Sposobów na przekonanie dziecka do warzyw jest na pewno sporo. Podawanie im zdrowych, naturalnych soków jest tylko jednym z nich. Jest to jednak jedna z najskuteczniejszych metod, a przy tym pozwala na wyrobienie właściwych, zdrowych nawyków u naszych pociech. Dzięki temu dziecko od początku nauczy się dokonywania właściwych wyborów żywieniowych. Uczmy je sięgania po naturalne soki zamiast sztucznie słodzonych i gazowanych napojów oraz niezdrowych, tuczących przekąsek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *