Jak wybrać najlepszą przytulankę?

Każde dziecko ma w swoim pokoju wiele różnych zabawek – współcześnie jest ich bardzo dużo i często ciężko nam jest wybrać jeden określony rodzaj. Przytulanki to jednak coś, co obecne jest w pokojach dzieci od zawsze. Dodatkowo pełnią one dużo ważniejsze role, niż tylko rozrywkową. Jak wybrać najlepszego misia lub inną przytulankę dla dziecka? Na co powinniśmy uważać, jeżeli zależy nam na najlepszej jakości i bezpieczeństwie naszej pociechy? W jaki sposób dbać o pluszaki?

Przytulanki dla małych dzieci – dlaczego są ważne?

Przytulanka – czy to w formie misia, czy innego zwierzątka – to zabawka, którą praktycznie każdy z nas kojarzy z dzieciństwa. Nie jest to jednak tylko niepozorna, bezpieczna nawet dla najmłodszych zabawka. Pluszaki pełnią bardzo ważną rolę w rozwoju dziecka: pomagają mu się uczyć empatii, zapewniają poczucie bezpieczeństwa, oraz są komfortem w czasie stresującej sytuacji. Urocze pyszczki czy łapki maskotek pozwalają też dziecku doświadczyć piękna już w pierwszych dniach życia, dzięki czemu staje się ono bardziej wrażliwe na otaczający je świat. Co więcej, maskotki pełnią wszystkie te funkcje nie tylko u dzieci – także dorośli mogą uzyskać pewne poczucie komfortu w momencie kontaktu z zabawką, szczególnie w momencie stresu.

Pluszowy pingwin

Pluszowe misie Bukowski – jak wybrać dobrą przytulankę?

Pluszowy miś dla dziecka musi być nie tylko ładny. Jego wykonanie nie może pozostawiać najmniejszych wątpliwości, a sama przytulanka nie powinna mieć luźnych drobnych elementów, które groziłyby ryzykiem zadławienia. Wszelkiego rodzaju dodatki, jak oczka, noski czy guziki, powinny być przyszyte na tyle mocno i trwale, aby dziecko nie mogło ich przypadkiem zerwać. Bardzo ważny jest także sam materiał wykonania – wybierajmy pluszaki miękkie, przyjemne w dotyku i wypchane miłym, delikatnym materiałem, jak na przykład wata. Wysokiej jakości pluszowe maskotki będą cechować się również niepowtarzalnym designem, który wpadnie nam w oko od pierwszego zobaczenia.

Pluszowy miś Bukowski

Nie tylko jakość materiałów – Bukowski design

Pluszowe Misie Bukowski cechuje nie tylko najwyższa jakość materiałów, jakie wykorzystano do przygotowania każdej przytulanki. To przede wszystkim wyjątkowy i bezpieczny design, który nadaje się dla dzieci już od 6 miesiąca życia. Wybierając pluszaka na prezent powinniśmy upewnić się, że będzie on odpowiedni dla wieku dziecka, a także czy mu się spodoba – najlepiej ocenić to na podstawie innych „pluszowych przyjaciół”, jakich posiada już nasza pociecha. Wybierając misie i inne przytulanki o niecodziennych, a jednocześnie nowoczesnych wzorach mamy pewność, że nie powielimy zabawki, którą dziecko już ma, a dodatkowo sprawimy mu wiele frajdy niespodzianką w takim wydaniu.

Pluszowy jednorożec

O czym jeszcze pamiętać wybierając przytulankę dla dziecka?

Wybierając przytulankę dla dziecka powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość materiałów oraz to, jak pluszak jest wykonany. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że produkt nie będzie niebezpieczny, a z drugiej strony sprawi małemu człowiekowi wiele radości. Dobrym pomysłem jest również zadbanie o to, by przytulanka pochodziła spod znaku dobrej, znanej i sprawdzonej marki – będzie to nie tylko symbol jakości, ale również gwarancja, że zabawka wytrzyma z nami przez wiele lat dzieciństwa, a przy odrobinie odpowiedniej opieki także poza nie.

Pluszowa panda

Jak dbać o pluszowe misie i inne przytulanki?

Jeżeli chcemy, aby pluszowy miś lub inna przytulanka długo nam służyły, powinniśmy o niego odpowiednio zadbać. Warto co jakiś czas uprać zabawkę w pralce, aby ją wyczyścić oraz pozbyć się drobnoustrojów, które mogą znajdować się na materiale – szczególnie, jeżeli dziecko nosi przytulankę wszędzie ze sobą, w tym także do przedszkola czy na plac zabaw. Dodatkowo powinniśmy uważać również na wszelkiego rodzaju zadrapania, zaciągnięte nici i drobne uszkodzenia. Jeżeli wykryjemy je odpowiednio wcześnie, damy radę zacerować przytulankę samodzielnie, przy użyciu zwykłej nici. Jeżeli jednak pozwolimy, aby uszkodzenie zrobiło się poważniejsze, być może będzie trzeba poprosić o pomoc krawca lub inną osobę posiadającą maszynę do szycia i mocniejsze nici krawieckie.

Pluszowy miś lub inna przytulanka to zabawka, bez której mało kto się wychowywał. Z tego powodu naturalnym jest, że chcemy zapewnić je także naszemu dziecku. Wybierając misia zwróćmy uwagę na to, aby był on porządnie wykonany, z dobrych materiałów i z dbałością o detale – ta ostatnia rzecz jest szczególnie ważna w przypadku małych dzieci, którym luźne elementy mogłyby grozić zadławieniem. Wybranie misia wykonanego przez znaną markę nie tylko przedłuży jego żywotność, ale również umożliwi nam zakup ciekawszego pod względem designu, przyjaznego dzieciom pluszaka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *