Na szkle jak na płótnie

Coraz częstszym zamiennikiem standardowych, papierowych plakatów i reprodukcji znanych arcydzieł malarstwa, są obrazy nowoczesne, dostosowane do wystroju współczesnych mieszkań i korespondujące z gustem właściciela; odwołując się do osobistych upodobań i poczucia estetyki obrazy wiele mówiące o jego osobowości.

obrazy-szklane

Przy wyborze tematyki determinującej zawartość tego rodzaju ozdoby na ścianie, należy kierować się przede wszystkim własną intuicją. Dopasowanie do wewnętrznego „ja” to najczęściej zwrócenie się do swojego hobby. Czy będzie to wędkarstwo, czy podróże, warto wybrać grafiki, które wpływają pozytywnie na samopoczucie i dobrze się kojarzą. Nic nie stoi na przeszkodzie, by była to sceneria z wymarzonej wycieczki, coś przypominającego dzieciństwo lub wizerunki fascynujących dzikich zwierząt. Dla osoby najmłodszej, ulubiony zespół, bądź bohaterowie kreskówki. Starannie wykonane obrazy trójdzielne szczególnie dobrze pokazują, specjalnie do takiej prezentacji wykonane zdjęcia, w tym cenionych artystów. Można skorzystać z gotowych wzorów lub oczywiście wybrać je samemu. Firmy tym się zajmujące oferują nawet większą ilość ramek, dzięki czemu gustownie wyróżniony kolaż na ścianie spotka się z aprobatą gości odwiedzających mieszkanie. Instalacja tego typu obrazu jest bardzo prosta i mobilna, dzięki czemu można ją często modyfikować. Wiele tryptyków prezentowanych jest w różnorodnych kształtach i rozmiarach poszczególnych elementów, pozwalających na stworzenie imponującego zestawu wedle indywidualnych wytycznych klienta. Obrazy trójdzielne najlepiej prezentują się na szerokich, pustych ścianach, np. w sypialni lub pokoju dziecięcym.

Innym interesującym dodatkiem lub zamiennikiem tradycyjnych ozdób ściennych są obrazy szklane, wykonywane techniką druku na szkle. Ze względu na swoją praktyczność znajdą zastosowanie w łazience lub kuchni, chociaż można nimi oczywiście ozdobić również pokój gościnny lub salon. Wypierając przestarzałe i niewygodne akwarelowe metody pokrywania szkła wzornictwem, druk pokrywający powierzchnię jest trwały i starannie wykonany. Obrazy szklane również mogą być zamawiane i modyfikowane wedle indywidualnych zapotrzebowań klienta.

Nic nie stoi na przeszkodzie by obrazy nowoczesne, zawierające zarówno zdjęcia jak i dowolnego rodzaju grafiki, prezentować w bardziej oficjalnych miejscach. Zaprojektowany, aby go pokazywać w tryptyku tradycyjny, łagodny pejzaż morski doskonale sprawdza się jako subtelna ozdoba prywatnej kliniki lub gabinetu lekarskiego, a jego uspokajająca aura doskonale wpływa na pacjentów. Do luksusowego biura bądź urzędu wyjątkowo dobrze pasować będą nierozpraszające nikogo projekty alternatywnych grafików. Do ekskluzywnego salonu samochodowego – fascynujące ujęcia z rajdów i profesjonalnych sesji. Możliwości konkretnego sprecyzowania zamawianego dzieła są w stanie zadowolić każdy target. Wybierając druk na szkle, możemy dodatkowo wpłynąć na trwałość prezentowanych zdjęć, które są trwalsze na działanie promieni UV, kurz, a nawet wodę, dzięki czemu nie sprawiają problemów przy czyszczeniu i nie zmienią swojej jakości z upływem lat.

Wielu znanych artystów eksperymentuje z materiałami, na których tworzą swoje dzieła, a także sposobem ich prezentacji. O ile wykonywane na indywidualne zamówienie produkty drukowane na szkle i w tryptykach są dostępne dla każdego, tak projekty tworzone ręcznie i zaprezentowane w galeriach mogą na licytacjach osiągać zawrotne sumy. Nie warto jednak przepłacać i wydawać majątku na obraz, który może nie pasować do wystroju; zwłaszcza przy tak dużych możliwościach personalizacji i atrakcyjnych ofertach cenowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *