Wśród osób, które często lub stale doświadczają tego typu problemów zdrowotnych, aż 42% nie zastosowało w ciągu ostatniego roku dostępnych bez recepty (OTC) żeli i maści na te dolegliwości – wynika z badania OTC Track* przeprowadzonego przez TNS OBOP.

13% Polaków to grupa szczególnie dotknięta problemem zmęczonych lub opuchniętych nóg oraz żylaków – tylu bowiem deklaruje, że odczuwa takie dolegliwości stale lub często. Problem ten częściej dotyczy kobiet (50%), niż mężczyzn (32%).

"Badania wskazują, że 20% Polaków – w wieku powyżej 15 lat – przynajmniej raz w życiu skorzystało z leku OTC stosowanego w profilaktyce i leczeniu żylaków oraz zmęczonych lub spuchniętych nóg. Jednak nie wszyscy, których dotyczy ten problem, stosują dostępne maści i żele lecznicze. W grupie osób doświadczających tych dolegliwości stale lub często, aż 42% nie skorzystało, pomimo potrzeby, z tego rodzaju leków w ciągu ostatnich 12 miesięcy" – wyjaśnia Piotr Sowiński z TNS OBOP – "Widać więc, że duża część cierpiących z powodu opuchniętych nóg lub żylaków nie korzysta z dostępnych bez recepty form ich leczenia" – dodaje Piotr Sowiński

Wyniki badania OTC Track wskazują ponadto, że mężczyźni cierpiący z powodu opuchniętych nóg lub żylaków mniej chętnie niż kobiety sięgają po leki na te dolegliwości. Wśród osób dotkniętych problemem, które stosują maści lub żele, mężczyźni stanowią 24%. Natomiast w grupie, która mimo odczuwanych objawów nie używa leków OTC z tej kategorii, odsetek mężczyzn wzrasta do 37%.

Źródło: Informacja Prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *