Organizacja szafy – rodzaje wieszaków na ubrania

Przechowywanie naszych rzeczy jest istotną kwestią, dlatego ważne jest, aby przystępując do porządków w szafie, zrobić to z głową. Odpowiednie ułożenie ubrań w naszej garderobie pozwoli ochronić ubrania przed zniszczeniem i zbyt szybką eksploatacją. Kolejnym plusem odpowiedniego przechowywania naszej odzieży jest oczywiście ład, który zapanuje w naszej garderobie. Dzięki niemu będziemy mieć szybki wgląd do całej zawartości naszej szafy, co pozwoli na szybszy i sprawniejszy wybór ubrań na dany dzień.

Zalety używania wieszaków

Skupmy się na dużej szafie z wieszakami i jej szczegółowej organizacji. Warto zwrócić uwagę, że taki pomysł na przechowywanie naszych ubrań pozwoli zaoszczędzić nam sporo miejsca, a umieszczone ubrania na wieszakach będą prezentować się znakomicie. Nie musimy przejmować się również tym, że z naszej szafy wyciągniemy wygniecioną rzecz, gdy nasza odzież swobodnie zwisa, przy czym nie grozi jej żaden zgniot. Oczywiście zawdzięczamy to wieszakom ubraniowym, którym dziś chcemy przyjrzeć się bardzo dokładnie.

Odpowiedni wieszak

Dlaczego wieszanie ubrań na odpowiednich wieszakach jest takie ważne? Umiejętnie dobrany wieszak nie odkształca ubrania, co przedłuża jego żywotność w naszej garderobie. Dzięki temu zakupioną sukienkę, którą na nim umieścimy, możemy nosić przez wiele sezonów, a ona nadal będzie prezentować się rewelacyjnie. Dodatkowo takie elementy naszej szafy, jakimi są wieszaki ubraniowe pozwalają usystematyzować ubrania oraz w odpowiedni sposób je posegregować. Aby uniknąć wpadki związanej z odpowiednim rozmieszczeniem różnego typu ubrań na wieszaku, mamy do wyboru  5 podstawowych ich rodzajów, które pozwolą utrzymać ład i porządek w szafie.

Długi i wąski

To najbardziej popularne wieszaki ubraniowe, które znajdziemy w każdym sklepie. Mogą posiadać dodatkowe zaczepki, które przytrzymają ubranie i nie pozwolą zsunąć się ubraniu. Na taki typ wieszaka polecamy zakładać lekkie bluzki, swetry oraz koszule. Świetnie sprawdzą się dla sukienek o cienkim i zwiewnym materiale, które nie obciążą naszego wieszaka.

Gruby z szerokimi końcówkami

Takie wieszaki ubraniowe idealnie nadają się do odzieży o wyprofilowanych ramionach, jak na przykład kurtek, grubych płaszczy oraz marynarek. Mocniejsza konstrukcja wieszaka zapewni nam, że cięższe ubrania, które posiadają grubsze materiały, nie zsuną się.

Garniturowy

Różni się nieco od poprzedniego modelu tym, że posiada nieco cieńsze ramiona, ale za to zdecydowanie dłuższe. Spowodowane jest to tym, że panowie posiadają naturalnie dłuższe ramiona od kobiet i właśnie ten wieszak stworzony jest specjalnie dla nich. Jak sama jego nazwa wskazuje, polecamy wieszać na nim garnitury oraz grube marynarki.

Klips

Używa się go do przechowywania szczególnie spodni oraz spódnic. Nie ograniczając się tylko do tych dwóch elementów garderoby, wszystko, co nadaje się do przypięcia klipsem i nie przeciążą wieszaka, nadaje się do powieszenia właśnie na nim.

Prostokątny z haczykami

Kształt wieszaka układa się w prostokąt, na który polecamy zawieszać spodnie z cienkich materiałów, spódnice, jak i apaszki, chustki czy paski. Wszystkie ubrania o znacznej długości świetnie odnajdą na nim swoje miejsce.

To wszystkie najważniejsze rodzaje wieszaków, które powinniśmy znać i stosować do uporządkowania naszej garderoby. Mamy nadzieję, że dzięki nim osiągniecie zamierzony efekt oraz nienaganny porządek, którego nie powstydziłaby się sama perfekcyjna pani domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *