Sznurkowa zabawka dla psa czy drewniany patyk?

Większość psów chętnie bawi się w aportowanie, a jeszcze chętniej siłuje się ze swoim opiekunem, nie chcąc oddać przyniesionego mu patyka. W ten sposób psy nie tylko się bawią, ale i wzmacniają swoje mięśnie. Niestety zabawa kawałkiem drewna może być ryzykowna. Alternatywą dla niebezpiecznych patyków są sznurkowe zabawki dla psa, czyli wszelkiego rodzaju liny i plecione sznurki, które wytrzymają nacisk psiej szczęki i nie rozpadną się po kilku dniach użytkowania.

Zalety zabawek ze sznurka

Klasycznym przykładem sznurkowej zabawki dla psa jest gruba lina z dwoma węzłami na końcach, która wyglądem przypomina kość. Dzięki węzłom pies może łatwiej i mocniej chwycić sznur w szczękę. Węzły sprawiają, że sznur jest równie wygodny w aportowaniu, jak zwykły patyk. Oczywiście sznurkowa zabawka dla psa nie jest gadżetem stworzonym stricte z myślą o aportowaniu. To przede wszystkim forma gryzaka i zabawki do siłowania się z psem. Miękkie i elastyczne włókna sznurka nie ranią psiej szczęki, nie niszczą zębów i są ciężkie do rozgryzienia.

Dodatkowo żucie sznura masuje dziąsła psa, co jest korzystne dla jego kondycji i zdrowia zębów. Poza tym pies nie może rozgryźć elastycznego sznura i przez to ryzyko zjedzenia jego fragmentów jest minimalne, a nawet jeśli do tego dojdzie, nie wiążą się z tym żadne poważne konsekwencje. Zupełnie inaczej niż w przypadku rozgryzienia kawałka drewna i połknięcia przez psa ostrej drzazgi.

Jaki rodzaj sznura wybrać?

W sprzedaży znaleźć można wiele rodzajów psich zabawek w formie grubego sznura. Za sprawą dwóch grubych węzłów na końcach większość z nich wyglądem przypomina kość, ale w sprzedaży znaleźć można również sznury z piłką, charakterystycznym szarpakiem (wiele sznurków, za które może chwytać pies), z winylową kością i tym podobne. Niektóre sznurkowe zabawki dla psa mają formę pętli zakończonej piłką, miękką kością lub innym gadżetem i w związku z tym są doskonałym wyborem do zabawy w siłowanie. Część z tego typu zabawek to po prostu bezpieczne i trwałe gryzaki, zwłaszcza w porównaniu z patykami, jakie pies znajduje podczas spacerów.

W odróżnieniu od kawałka drewna sznurowy gadżet nie porani psiej szczęki, nie zostanie rozgryziony i połknięty przez zwierzę.

Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo zabawy, psia zabawka ze sznurka jest zdecydowanie lepszym wariantem niż drewniany patyk. Taki gadżet jest również dość tani, a uwzględniając jego korzystne właściwości dla zdrowia psich dziąseł, znacznie korzystniejszy niż znaleziony podczas spaceru kawałek drewna, który może zostać rozgryziony i przez przypadek połknięty przez zwierzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *