Angielski to już standard, naukę najpóźniej należy rozpocząć w przedszkolu, choć można rozważyć posłanie na zajęcia językowe nawet dwulatka. Do tego drugi język, w końcu dzieci na wczesnym etapie rozwoju uczą się bardzo szybko i bezproblemowo. Nie można zapomnieć o zajęciach plastycznych, teatralnych i rytmice. Oczywiście nie ma też mowy o pominięciu sportu! Piłka nożna, basen czy tenis, a może wszystko naraz? Zdobycie dyplomu i oficjalny koniec edukacji wcale nie zamykają tematu inwestycji w rozwój zdolności. Dziś należy i wypada dokształcać się całe życie. Począwszy od zajęć muzycznych dla niemowlaka, po akademie trzeciego wieku dla seniora.

medic-563425_1920

 

Oferta skierowana do rodziców szukających zajęć dodatkowych dla swych dzieci jest bardzo szeroka, a kolejne klubokawiarnie, klubik, szkółki, centra nauki i rozrywki powstają, jak grzyby po deszczu. Już sześciomiesięcznego malucha można posłać na basen lub zajęcia rozwijające zmysły, a im starsze dziecko, tym więcej możliwości. Są rodzice, którzy nie potrafią samodzielnie podjąć decyzji i jednocześnie nie chcą zaniedbać żadnej możliwości rozwoju podopiecznych, dlatego biegają z nimi codziennie na inne kursy i treningi. Oczywiście mają najlepsze intencje i wydaje im się, że kierują się dobrem dziecka. Przecież każdy nastolatek powinien biegle władać co najmniej dwoma językami obcymi. Powinien też uprawiać sport. Musi rozwijać zdolności intelektualne i artystyczne. Może przy okazji wyjdzie na jaw jakiś wspaniały talent. Nowy Robert Lewandowski, Leonardo DiCaprio, a może Bill Gates…snują marzenia rodzice. Niestety, znane przysłowie „co za dużo, to niezdrowo” w tym wypadku także ma swoje zastosowanie. Zmuszając dziecko do wielu aktywności naraz, możemy je skutecznie zniechęcić do wszystkich, nawet tych, które w innych okolicznościach przypadły by mu do gustu.

 

Z podobnym problemem spotykamy się, gdy chcemy zainwestować w siebie. Dokształcanie i rozwijanie się jest teraz bardzo modne. Firmy wiedząc o nowym trendzie angażują olbrzymie środki, aby przekonać nas o słuszności zakupu ich usług. Wybór jest ogromny, a wszechobecne reklamy, niezliczone artykuły i blogi zamiast ułatwiać, utrudniają podjęcie właściwej decyzji. Co zrobić żeby znaleźć coś odpowiedniego dla siebie, a jednocześnie pożytecznego? Jak nie stracić czasu i pieniędzy na szkoły, treningi i kursy, których nie ukończymy? Jak wybrać dodatkowe zajęcia, na których będziemy się realizować, a nie męczyć? Bardzo modne są różnego rodzaju coachingi, szkolenia i warsztat – ekonomia, informatyka, a może pisanie wierszy, gotowanie, nurkowanie czy taniec?

 

Można oczywiście testować wszystko po kolei, a nóż coś nam przypadnie do gustu i może nawet odkryjemy w sobie jakiś nowy talent. Pytanie tylko, czy zanim do tego dojdzie nie zbankrutujemy i czy starczy nam na to czasu? Z pomocą w rozwianiu wątpliwości dotyczących naszych talentów, zdolności oraz słabszych stron przychodzi genetyka. Genotyp dla naukowców potrafiących go rozszyfrować, jest prawdziwą księgą wiedzy o człowieku. Dzięki odpowiednim badaniom możemy poznać skalę swojego potencjału intelektualnego, fizycznego i psychicznego. Już dziś każdy możemy skorzystać z tej unikatowej wiedzy zapisanej w DNA – wystarczy tylko zwrócić się do specjalistów, których znajdziemy w Vitagenum.

 

Koncepcja Vitagenum powstała dzięki współpracy biotechnologa, genetyka i dietetyka czyli naukowców wyspecjalizowanych w nutrigenomice, nutrigenetyce, genetyce, dietetyce i żywieniu człowieka. Dzięki posiadanej technologii i wiedzy zespół Vitagenum zajmuje się odczytywaniem sekwencji nukleotydowej z dowolnego fragmentu w ludzkim DNA. Następnie dokonuje interpretacji uzyskanych informacji, a dane i wnioski z nich płynące przedstawia w taki sposób aby mógł je zrozumieć i wykorzystać każdy z nas. Stosowane przy badaniach markery genetyczne są potwierdzone przez tysiące publikacji naukowych powstałych na podstawie wyników uzyskanych w najważniejszych ośrodkach naukowych z całego świata.

 

W bogatej ofercie laboratorium Vitagenum możemy znaleźć badanie TALENT. W części psychologicznej tego badania naukowcy oznaczają  genetykę głównych neuroprzekaźników i białek wpływających na funkcjonowanie mózgu: dopaminy, neurotrofiny BDNF, białka KIBRA i oksytocyny. W części dotyczącej uzdolnień sportowych zaś oznaczają genotyp cząsteczki sterującej w komórkach organizmu przemianami węglowodanów i tłuszczów (PPARGC1A) oraz białka tworzącego rusztowanie mięśni i wpływającego na ich budowę (ACTN3).  Po przeprowadzonej analizie naukowcy przygotowują indywidualny raport zawierający informacje dotyczącą zakresu badań, charakterystykę organizmu oraz konkretne i dopasowane zalecenia.

 

Badanie Talent pomoże w odpowiedzi na pytania:

 

– w jaki sposób genetyka wpływa na Twoją osobowość,

– w jakim kierunku powinieneś rozwijać swoje talenty, jakie zawody i aktywności są polecane dla osoby o Twoim genotypie,

– jakie predyspozycje ułatwią Ci podejmowanie decyzji oraz jaki skutecznie się motywować,

– jak Twoje geny wpływają na zdolność skupiania uwagi oraz szybkość uczenia się,

– jak funkcjonuje Twój talent werbalny (umiejętność posługiwania się słowem),

– jaki masz potencjał w zakresie nauki języków obcych

– jak, posiadając określony genotyp, możesz poprawić funkcjonowanie mózgu,

– jak geny wpływają na kształtowanie Twoich relacji z innymi ludźmi, jak bronić się przed negatywnymi emocjami, czyli jakie mechanizmy obronne mogą u Ciebie dominować oraz jak kontrolować emocje swoje, a skutecznie interpretować innych,

– jak Twój organizm reaguje na wysiłek fizyczny, jakimi zasobami energetycznymi dysponujesz i jak szybko możesz je zużywać,

– jak geny warunkują Twoją orientację przestrzenną,

– jak geny wpływają na Twoje mięśnie, jak się to przekłada na dobór form treningu,

– czy posiadasz tzw. „gen sprintera” czy raczej „gen maratończyka”, na co zwracać uwagę podczas uprawiania najpopularniejszych dyscyplin sportowych (m.in. bieganie, piłka nożna).

– jak w zgodzie z własnym genotypem wzmocnić swoją sprawność fizyczną,

– jakie wzorce wychowania stosować u dzieci w zależności od posiadanego przez nie genotypu.

 

Aby mieć dostęp do tej specjalistycznej wiedzy należy odwiedzić stronę http://vitagenum.pl/badania/talent_61, na której prosta instrukcja przeprowadzi nas w szybki i przystępny dla każdego sposób przez całą procedurę. Wystarczy wybrać interesujące nas badanie, a zestaw do bezbolesnego i łatwego pobrania próbki otrzymamy do domu. Po odesłaniu materiału, wyniki analizy zostaną przesłane  na indywidualne konto internetowe.

 

Najważniejszą inwestycją, jaką możemy poczynić, jest wspieranie rozwoju zdolności u siebie i najbliższych nam osób. Aby skutecznie to robić trzeba znać swoje mocne i słabe strony.

 

Dzięki postępowi nauki, jaką jest genetyka, mamy możliwość skorzystania z najnowocześniejszych narzędzi, pozwalających nam poznać predyspozycje zapisane w genach. Nie musimy już działać na oślep, gdyż specjaliści z Vitagenum przychodzą nam z pomocą. Zaoszczędzony dzięki temu czas możemy spożytkować na granie w szachy, bieganie lub naukę języka obcego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *