3 cechy dobrego gabinetu kosmetycznego

Wygląd jest w naszych czasach niezmiernie ważny, troszcząc się o niego decydujemy o tym jak będziemy postrzegani przez innych ludzi. Dbanie o stan naszej skóry, paznokci, czy w przypadku kobiet o wykonanie ciekawego makijażu – dla wielu osób staje się normą. Odpowiednią pielęgnacje w profesjonalnym wydaniu zapewniają nam gabinety kosmetyczne. Jak wybrać taki salon piękności, aby z przyjemnością wracać do niego regularnie na kolejne zabiegi?

Spa therapy for young woman receiving facial mask at beauty salon - indoors

 

Kosmetyczka z dyplomem, czyli profesjonalne podejście do pracy

Po czym poznać dobrą kosmetyczkę? Nie tylko poprzez sympatię jaką darzą ją stali klienci, ale też po jej chęci do podnoszenia swoich kwalifikacji. Rynek branży kosmetycznej szybko się zmienia i wzbogacanie oferty salonów kosmetycznych o nowe usługi to norma. W jaki sposób kosmetyczka może zdobyć kwalifikacje niezbędne, aby ulepszyć poziom i zakres świadczonych przez nią usług? Możliwe jest ich uzyskanie na kursach i szkoleniach organizowanych przez:

  • szkoły,
  • producentów kosmetyków,
  • producentów urządzeń używanych w salonach kosmetycznych.

Są jeszcze inne metody na rozwój zawodowy w tej branży. Profesja kosmetyczki należy do zawodów rzemieślniczych, dlatego, aby podnieść swoje kwalifikacje może ona podejść do egzaminu czeladniczego, a potem mistrzowskiego organizowanego przez lokalne izby rzemieślnicze. Jednak podstawowym warunkiem wykonywania pracy jako kosmetyczka jest uzyskanie specjalistycznego wykształcenia w szkole zawodowej, technikum lub szkole policealnej. Nauka tam kończy się egzaminem zawodowym, który umożliwia zdobycie niezbędnych uprawnień i umiejętności potrzebnych do wykonywania zawodu. Ukończenie samego kursu kosmetycznego nie daje możliwości świadczenia wielu usług. Dlatego lepiej jest zorientować się wcześniej, czy kosmetyczka posiada odpowiednią wiedzę i umiejętności. Powierzymy wtedy stan naszej urody profesjonalistce.

Woman in a beauty salon

Zasięgnijmy opinii innych klientów

Poznanie opinii stałych lub byłych klientów salonów kosmetycznych jest ważne podczas szukania dobrego gabinetu. Jeśli nie znamy nikogo kto korzystał z usług kosmetycznych w miejscu które nas interesuje, to możemy skorzystać z możliwości jakie daje Internet. Zarówno na forach internetowych jak i w mediach społecznościowych można dowiedzieć się jaki jest wizerunek salonu kosmetycznego, który zwrócił naszą uwagę. Możemy też zadawać pytania użytkownikom, którzy mają już doświadczenia z danym gabinetem kosmetycznym. Istotne jest aby zapoznać się z jego stroną internetową, jeśli taką posiada. Pierwsze wrażenie jakie robi na nas witryna jest ważne, ale w tym przypadku lepiej poświęcić trochę czasu i przyjrzeć się szczegółom działalności gabinetu kosmetycznego i kwalifikacjom jego pracowników. W przypadku salonów takich jak Gabinet Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Esteticenter z Lublina na ich stronie możemy zapoznać się nie tylko z nowoczesnymi zabiegami z zakresu kosmetologii, medycyny estetycznej czy laseroterapii, ale też z poradami na ich blogu dotyczącymi dbania o swój wizerunek i dobre samopoczucie.

Czysty i zapewniający komfort gabinet kosmetyczny to podstawa

Sterylna czystość to podstawowy warunek, który musi zostać zachowany w gabinecie kosmetycznym. Odpowiedni stan tego miejsca regulują wymagania sanepidu. Jednak decydujące dla klienta są tu szczegóły, które zauważamy już po pierwszym wejściu do salonu, dotyczące:

  • wyglądu personelu – nie powinien on budzić żadnych zastrzeżeń w kwestii zadbania o sterylne warunki;
  • wyposażenia gabinetu – zalicza się do niego między innymi jednorazowe czepki, rękawiczki, czy szlafroki oddawane do prania po każdym użyciu przez klienta;
  • zabiegów – kosmetyki powinny być nakładane przez kosmetyczkę specjalną szpatułką, a większość zabiegów wymaga również stosowania podczas nich gumowych rękawiczek.

Wiele zależy też od atmosfery jaka panuje w gabinecie kosmetycznym. Od niej zależy to czy będziemy chętnie tam wracać. Dobra kosmetyczka powinna najpierw zrobić z klientem wywiad, aby ustalić najlepszy plan zabiegów. Poza tym jej otwartość i komunikatywność pomoże klientowi szybciej się zrelaksować i czerpać przyjemność z zabiegu.

Nie każdy salon urody posiada wykwalifikowany personel, dobrą opinię wśród klientów, przyjazną atmosferę i spełnia niezbędne wymogi do higienicznej pracy. Dlatego jest ważne, aby jeszcze przed pierwszą wizytą zebrać o nim informacje, aby uniknąć takich jak wspomnianych wcześniej nieprofesjonalnych miejsc. Nagrodą za wysiłek włożony w przemyślany wybór dobrego salonu kosmetycznego będzie korzyść dla naszej urody i satysfakcja z kolejnych w nim wizyt.

Więcej na temat profesjonalnych usług kosmetycznych przeczytać można na stronie esteticenter.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *