Każda mama małego alergika wie, iż urlop z pociechą to nie tylko niekończące się zabawy i radosne pluskanie w wodzie, ale też nieustanna troska o bezpieczeństwo skóry malucha.

Latem skóra dziecka jest szczególnie narażona na podrażnienia wywołane, m.in. wysoką temperaturą (potówki, wysypka) czy nie najczystszym piaskiem na plażach. W takich wypadkach, zwłaszcza jeżeli dziecko jest alergikiem, należy ograniczyć możliwość dalszych podrażnień jego wrażliwej skóry, m.in. poprzez stosowanie hipoalergicznego proszku do prania oraz kremu ochronnego z wysokim filtrem.

Szczególne zamiłowanie dzieci do częstego brudzenia się w znacznym stopniu utrudnia nam utrzymanie ich ubrań w czystości podczas wakacyjnych wyjazdów. Mama dobrze wie, iż piorąc ręcznie sama naraża się na podrażnienia wrażliwej skóry dłoni. Dermatolodzy zalecają w takiej sytuacji stosowanie właśnie hipoalergicznego proszku, który nie naraża delikatnej skóry na zaczerwienienia i uporczywy świąd.

Praktyczne i bezpieczne rozwiązanie wakacyjnych problemów z praniem zaproponował producent proszku JELP, wprowadzając jednorazową saszetkę – 75 g. Wprawdzie wyjątkowa receptura hipoalergicznego proszku JELP nie wpłynie na zmniejszenie ilości zabrudzonych ubranek dziecięcych, jednak zapewni i dziecku i mamie bezpieczeństwo oraz zdrową skórę bez podrażnień. Dodatkowo małe saszetki nie będą stanowiły dużego balastu w wakacyjnej  walizce bądź plecaku.

Jeżeli na wakacjach możemy skorzystać z pralki automatycznej, saszetka wystarczy nam na jedno pranie, jeżeli będziemy prać ręcznie – proszku wystarczy na około 2 – 3 prania. Proszek JELP w saszetce 75 g można kupić w hipermarketach, supermarketach oraz sklepach detalicznych na terenie całego kraju w cenie
1,8 zł/szt.

Informacje o firmie:
Producentem proszku do prania JELP jest duńska firma Danlind, założona w 1928 roku przez rodzinę Lind. Danlind produkuje szeroką gamę specjalistycznych środków piorących, tj.: proszki do prania, tabletki do prania, proszki w koncentracie tzw. compact, płyny do prania i zmiękczania tkanin, środki czyszczące do zmywarek. Producent posiada certyfikaty środowiskowe ISO 14001 i EMAS. Główną marką firmy Danlind jest JELP, której wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest Dramers S.A.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *