Architektura dla dzieci – co to jest?

Zajęcia grupowe dla dzieci to wspaniała okazja do tego, aby mogły się integrować z rówieśnikami. Dokładając do tego ciekawe zajęcia, które będą efektywnie wpływać na ich rozwój, z pewnością będą one odczuwać z tego powodu zadowolenie i jeszcze chętniej będą się uczyć. Jednym z takich przedmiotów, które na chwilę obecną są jeszcze dodatkowymi zajęciami, jest architektura dla dzieci. Czy warto posyłać własną pociechę na takie dodatkowe lekcje?

  1. Architektura dzieci – co to jest?
  2. W jakim wieku mogą uczestniczyć dzieci w zajęciach?
  3. Jak przebiega kurs nauki rysunku?

Architektura dzieci – co to jest?

Architektura dla dzieci to przede wszystkim zajęcia w grupach i możliwość integracji maluchów z rówieśnikami. Niekoniecznie muszą to być nudne lekcje, które nie będą wnosiły nic ciekawego do ich życia. Większość dzieci uwielbia malować, rysować i szkicować. Dlaczego więc nie rozwijać w nich tej pasji dalej? Na wyższy poziom?

Warto obserwować zachowanie swojej pociechy. Dostrzegając odpowiednio wcześnie jej większe zainteresowanie zajęciami plastycznymi niż ruchowymi, można zapisać ją na odpowiednie zajęcia. W ten sposób wpływa się na jego rozwój i być może wykształcenie przyszłego artysty światowej klasy. Może się jednak okazać, że architektura dzieci będzie dla malucha tylko świetną odskocznią od codziennych zajęć, ale nie oznacza to wcale, że nie powinien on w nich uczestniczyć.

W jakim wieku mogą uczestniczyć dzieci w zajęciach?

Zajęcia z architektury dla dzieci przeznaczone są zazwyczaj dla maluchów w przedziale wiekowym 6 – 13 lat. Prowadzone są one w swobodnej i miłej atmosferze, co przekłada się na ich odbiór przez dzieci. Dzięki temu same chętniej przychodzą na zajęcia i niejednokrotnie zdarza się, że nie mogą się ich doczekać. Wszystkie lekcje dobierane są odpowiednio do danej grupy wiekowej i zdolności manualnych dzieci.

W ten sposób uczą się one nowych umiejętności znacznie efektywniej. Ponadto zajęcia stają się dla nich wspaniałą rozrywką. Architektura dzieci uczy je wszystkich podstaw związanych z rysowaniem. Program obejmuje zasady widzenia perspektywistycznego oraz myślenia przestrzennego.

Jak przebiega kurs nauki rysunku?

Kurs nauki rysowania odbywa się raz lub dwa razy w tygodniu. Tak, aby maluch miał również czas na inne zajęcia, czy rozrywki. Ponadto bardzo często istnieje możliwość odrobienia straconych godzin lekcyjnych po uprzednim umówieniu terminu. Grupy na kursie liczą maksymalnie 15 osób, co przekłada się na komfort nauczania. Wykładowca może w ten sposób poświęcić uwagę każdemu dziecka z osobna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *