AVG Anti-Rootkit Free – nowy, darmowy produkt w ofercie Grisoft

…na stronie http://www.avg.pl/free nowy, dostępny bezpłatnie produkt którego zadaniem jest wykrywanie i usuwanie programów typu rootkit. Grisoft, producent oprogramowania AVG rozszerza swoją rodzinę darmowych aplikacji zabezpieczających.

Rootkity to specyficzny rodzaj złośliwego oprogramowania, który ukrywa się w innych aplikacjach lub jądrze systemu operacyjnego. Początkowo były wykorzystywane przez hakerów do zacierania śladów po nieautoryzowanym dostępie do komputera. Obecnie, zostały skonstruowane tak, aby zamaskować obecność szkodliwego oprogramowania użytego do zbierania informacji osobowych takich jak numery kart kredytowych lub hasła do systemów bankowych. Stały się one poważnym zagrożeniem, ponieważ standardowe programy antywirusowe często pomijają ukrytego rootkita.

Uruchomienie rootkita następuje poprzez dołączenie do systemu operacyjnego procesu, który jest uruchamiany przez wiele najczęściej używanych programów – między innymi antywirusowych. Przez 6 miesięcy GRISOFT prowadził testy, aby upewnić się, że AVG Anti-Rootkit jest zdolny do ochrony użytkowników i systemów operacyjnych bez wzbudzania fałszywych alarmów.

„Rootkity są programami, które próbują ukryć swoje działanie i procesy, powodując tym samym, że ich wykrycie jest bardzo trudne" – tłumaczy Larry Bridwell, Specjalista do Spraw Globalnego Bezpieczeństwa w firmie GRISOFT. „AVG Anti-Rootkit został zaprojektowany aby wykrywać i niszczyć rootkity, nie irytując użytkowników fałszywymi alarmami”.

Podobnie jak wszystkie produkty AVG, AVG Anti-Rootkit zapewnia użytkownikom bezpłatną ochronę, regularne aktualizacje oraz przyjazny interfejs. Działa w systemach operacyjnych Windows XP i 2000 i jest on dostępny dla użytkowników bezpłatnie, w angielskiej wersji językowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Previous post Sprawniejsze systemy ERP
Next post Notebooki BenQ z polskim systemem Windows Vista Basic